Wpis z mikrobloga

Dlaczego twa twarz jest blada, mamo?
Dlaczego zaczęłaś drżeć?
“Oh, śniłam w nocy mój synu
że skazałam człowieka na śmierć”

Dlaczego chowasz twarz mamo,
i kulisz się przerażona?
Noszę straszne piętno mój synu,
z krwi zmarłego, która czerwona

Słyszę szloch wdowy w mroku
Słyszę płacz dzieci z bliska
i zawsze w zasięgu wzroku
Z jego ciała krew tryska

^Autorska próba tłumaczenia wiersza, który był wykorzystywany w kampanii anty-poborowej w Australii w 1916. Wówczas było referendum w sprawie tego czy wysłać żołnierzy by walczyli w I wojnie światowej. Wiersz dedykowany do kobiet aby głosowały przeciwko konskrypcji. Co sądzicie?

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #poezja
KonarskiLaby2 - Dlaczego twa twarz jest blada, mamo?
Dlaczego zaczęłaś drżeć?
“Oh, ...

źródło: comment_167132007025eI7rLD5uBt2dQgjnxY1q.jpg

Pobierz
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BayzedMan: #!$%@? aż mnie plecy rozbolały od tych twoich fikołków xdddd

Użyłeś liczby mnogiej, (wy) onuce, (wy) próbowaliście rozkręcić protest, teraz nagle insynuujesz że tak naprawdę to do jednego wykopka xDD

I po drugie, jakich protestujacych do cholery?

Przeciez nikt z was


@BayzedMan: was, to znaczy kogo? Onuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BayzedMan: nie kogoś, tylko wszystkich przeciwników przymusowego poboru, czyli między innymi mnie.

Tak sie zesraliscie o cwiczenia weekendowe


@BayzedMan: i tym fragmentem potwierdziłeś tylko to co od początku przypuszczałem - ty nawet tej ustawy nie czytałeś xD Z mojej strony koniec dyskusji, bądź sobie pożytecznym idiotą tej #!$%@?łej władzy, ale wiedz jedno - kiedyś i tobie sie dobiorą do dupy i mimo wszystko mam szczerą nadzieje że nikt nie będzie
@atipicadepressio: A czy ty czytales poprzednia ustawe?
Plakusiacie o nowa ustawe, a zgodnie z stara ustawa mogliscie byc wyslani na cwiczenia w czasie pokoju jako rezerwisci nie bedacy zolnierzami, wystarczylo tylko jedno rozporzadzenie i heja. xD
W sumie gorzej, bo zgodnie z tamta ustawa bylibyscie po cwiczeniach zolnierzami rezerwy i mieli wieksze obowiazki.
Rozdmuchana afera dla debili ot i tyle.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BayzedMan: Po pierwsze, przestań używać liczby mnogiej ew. weź leki na schizofrenie. Po drugie, nie zmieniaj tematu, bo nie rozmawiamy na temat starej ustawy, tylko nowej, w której:
-po ćwiczeniach składa się przysięgę wojskową
-owszem, jest zapis o ćwiczeniach weekendowych, szkoda tylko że nie ma wyszczególnione kto kiedy i na jakich warunkach pod takowe podchodzi
- w sumie to na upartego można wsadzić kogoś w kamasze na pół roku(ostatnie 3 miesiące
Na podstawie poprzedniej ustawy kazdy mogl isc na cwiczenia


@BayzedMan: Jeszcze premier Kopacz z PO podpisała rozporządzenie że męzczyzn po samej kwalifikacji wojskowej można powołać na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Jeśli wojsko planuje nadac takiej osobie przydział mobilizacyjny. To mnie wykopki minusowały za to info - przypomnienie, To samo PO w osobnie prezydenta Komorowskiego podpisało po latach leżenia w zamrażarce protokół o całkowitym zakazie kary śmierci w tym w czasie wojny. Czemu