Wpis z mikrobloga

po pol roku samoligatury na gorze zalozylem dol i dostałem też poduszki na gorne, bo gorne zeby nachodzily na dolne zamki. niedosc ze dolne przy gryzieniu bolą to ogolnie dyskomfort duzy. jakie macie doswiadczenia, podpowiedzi? te poduchy maja sie niby zetrzec za jakis czas. mowie jak stary dziadek bez szczeki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zeby #ortodoncja #aparatnazeby
  • 8
@presburger: do dyskomfortu się przyzwyczaisz jakoś po tygodniu, do mówienia podobnie - na początku będzie tragedia i będziesz unikał mówienia jak ognia ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam podwyższenia na jedynkach już jakoś od miesiąca i jest git, chociaż czasem łapię się nadal na seplenieniu, jak się zapomnę.
@HamsterPL: trzeci dzień, wiadomo do wszystkiego sie czlowiek przyzwyczai, ale ogolnie ten dol mi jakos nie pasuje, za duzo żelastwa razem, sama gora to był lajcik. #!$%@?, lącze sie z tobą w tej ortodontycznej męce. staram się jakoś tę mowę ogarniać i pewnie dojdę do wprawy, ale na samiutkim początku po prostu komedia. teraz patent znalazłem, zeby mowić bardziej "z gardła", głos jest nizszy, sproboj :)
@presburger: ortodonta mi nie mówił, ile mam to nosić, ale ja mam silny zgryz głęboki, więc pewnie trochę zejdzie. i wbrew pozorom na jedynkach się tak łatwo nie ścierają. na początku leczenia miałem na siódemkach i szóstkach - to tak, tam musiał mi na każdej wizycie dodawać materiału, bo po prostu się wypłaszczały. natomiast te na jedynkach jeszcze ani trochę mi się nie zmieniły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@presburger: górę mam od lipca, a dół od września. zwykły metalowy. i zgryzu pewnie jeszcze nie zacisniesz przez dłuższy okres, ale tydzień, dwa i się przyzwyczaisz. z aparatem doszedłem do wniosku, że człowiek to istota, która może się przyzwyczaić do każdej, nawet największej niewygody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HamsterPL: człowiek to istota, która może się przyzwyczaić do każdej, nawet największej niewygody

to akurat prawda i nie bez powodu jest łacinskie powiedzenie consuetudo natura altera est

górę mam od lipca, a dół od września.

ja bardzo podobnie, z tym, ze dół teraz na dniach. eh, no nic, trzeba to wytrwać! trzymam kciuki, mordzia!
moze na nastepnej kontrolnej jakis kompromis osiagne, zeby obeszło sie bez tych podwyzszeń