Wpis z mikrobloga

@drinkIT: No, właśnie się rozglądam też za takimi prezentami, to od razu podpytam, może będzie akurat:

1. Najważniejsze: czy działa bez Internetu? Jak wyłączysz router to tylko po wifi idzie włączać/wyłączać?
2. Czy zgra się z HomeAssistantem? Coś tam o Tuya piszą, więc pewnie przez Tuyową integrację.
3. Czy idzie zflaszować do Tasmoty w razie czego bez rozbierania?
@MacDada:
ad 1) a dobre pytanie nie sprawdzałem, generalnie zawsze można włącznikiem dalej wyłączyć włączyć
ad 2) zgra się, w programie są nawet opcje do tego.
ad 3) nawet nie wiem o co pytasz

jutro posprawdzam 1 i odpisze jeszcze raz (teraz mi się niechce)
2 nie sprawdzę bo nie chcę łączyć tego z żadnym asystentem. naprawdę widget w telefonie dla mnie daje radę.

z zalet. do apki się logujesz mailem
ad 1) a dobre pytanie nie sprawdzałem, generalnie zawsze można włącznikiem dalej wyłączyć włączyć


@drinkIT: z tą „awarią internetu” to tak trochę jako przykład – ja ogólnie chciałbym, żeby działało lokalnie -> czyli wyciąć im internet na routerze i tyle – po co jakiś chińczyk ma wiedzieć kiedy włączam światło. ma latać po wifi. w domu. nie przez chmurę :)

ad 3) nawet nie wiem o co pytasz


Tasmota to open
@drinkIT: możesz zrobić szybki test? po prostu odepnij kabel od Internetu WAN z routera -> i zobacz czy nadal możesz światło przełączać z telefonu podpiętego po wifi