Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu jakieś stacji lutowniczej, tak do użytku domowego. Chciałbym by była też z hot air’em. Lubię podłubać przy #elektronika a kolbową lutownicą nie da rady lutować czegoś drobnego. Kiedyś miałem jakieś gówno za 20zł ale to rozgrzewało się do czerwoności niszcząc lutowane elementy. Nie chce wydawać dużej kasy bo to do użytku domowego, ale fajnie jakby regulacja temperatury działała tak jak powinna. Co byście polecili? #elektryka
Pobierz Qql3l3 - Przymierzam się do zakupu jakieś stacji lutowniczej, tak do użytku domowego....
źródło: comment_1671300840ALOFY6xPUbHky6dPhEQCKI.jpg
  • 12
@Qql3l3: lutownica na groty T12 i osobny hotair, do amatorskich zastosowań wystarczy taki z wiatrakiem w rączce (zresztą amatorskie wepy z kompresorem w stylu tego, który pokazujesz wcale nie są lepsze, a wręcz gorsze, b o mało poręczne przez sztywny wąż, miałem taki i taki, wiem co mówię).
Jakiś standard montażu?


@Qql3l3: standard konstrukcji grotów, różnic jest dużo i w porównaniu z tym WEPem, którego pokazujesz to trochę tak, jakby porównywać stare gaźnikowe auto (najlepiej takie z PRLu) ze współczesnym.
@Jarek_P: Chyba będzie cieżko w nie dużych pieniądzach zgarnąć coś T12 z hot air, co? Bo tak w wyszukiwarce wpisałem to w okolicach 400pln chodzą same lutownice T12 bez hots