Wpis z mikrobloga

Przestańcie mnie wołać, który to już program XD

No ale dobra, jak to wejdzie, że BGK będzie dopłacał do odsetek to spoko, ale najpierw trzeba mieć zdolność. Dla maksymalnej kwoty (500, 600k) trzeba być w topce zarobków.

Czyli program adresowany jest do najbogatszych XD

Ale to nie koniec absurdów. Bo dajmy na to ja mam gotówkę i mogę sobie w dowolnym momencie kupić coś za 600k. Czy mi się to opłaca? No nie, lepiej wziąć kredo z taką dopłatą, aby oprocentowanie było 2%, a gotówkę wrzucić na lokatę XD Nie liczyłem tego jeszcze, ale chyba to wychodziłby zupełnie darmowy kredyt, który cały albo w dużej cześci można by w ten sposób spłacać z odsetek tej lokaty gotówkowej.

Tak na pierwszy rzut oka.

#nieruchomosci
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl:

Nie liczyłem tego jeszcze, ale chyba to wychodziłby zupełnie darmowy kredyt, który cały albo w dużej cześci można by w ten sposób spłacać z odsetek tej lokaty gotówkowej.


Zapomniałeś że mieszkanie straci na wartości kilkadziesiąt procent ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@dobrowolskii:

obniżka raty o różnicę między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie, pomniejszone o marżę, oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2 proc.

przez 10 lat;

możliwość korzystania z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”;

brak limitu ceny 1 m kw. przy zakupie mieszkania;

marża banku nie wyższa niż w innych kredytach.
2x7k w wawie to byle excelowicz zarabia


@dobrowolskii: z 7k netto to nawet nie ma co szukać na dnie rynku nieruchomości. Nie wiem jak to się przekłada na UoP, ale przy kwotach ok. 30-40k JDG się może dopiero zaczynać przygoda z rynkiem nieruchomości, ale cokolwiek sensowniejszego to i tak będzie trudno