Wpis z mikrobloga

W jaki sposób ustalić prędkość/przepustowość do urządzenia po LAN? Mam w pomieszczeniu obok Raspberry Pi a na nim OpenWebRX (zdalny odbiornik SDR, otwiera się go na przeglądarce). Nie mam możliwości podłączenia tam skrętki więc pozostaje router z funkcją repeater - Tenda AC2100. I o ile momentami działa dobrze (tzn. strona OpenWebR się nie zacina) to często jednak widać mocne opóźnienia, zacinania całej tej strony i problemy z przeładowaniem. Czasem przesunięcie lekko routera w którąś stronę coś pomaga - na chwile. Nie oczekuję mega prędkości, wystarczy mi tylko aby ta komunikacja z Raspberry była w miarę płynna.

I teraz nie wiem, przemieszczać router w inne miejsca i sprawdzać jak to wpłynęło na prędkość? Tylko jak to sprawdzić pomiędzy 2 komputerami po LAN?
A może zwrócić ten router i kupić jakiś repeater z wykręcaną anteną i umieścić jakąś małą kierunkową w stronę domowego routera co powinno poprawić prędkość? Wiem, że to nie jest super rozwiązanie i może zakłócać całe wifi ale od biedy dobre i takie rozwiązanie.

#siecikomputerowe #internet #router #siecdomowa #pytaniedoeksperta
  • 11
@Bad_Wolf: AP czyli kabel? A co gdy nie mam jak kabla?

@brokenik: `Router )))) )))) repeater (((( ))) malina

Między maliną a repeaterem jest max 2 metry, nie mogę dać kabla bo zaśmieca mi pasmo i OpenWebRX traci sens (ewentualnie mogę innymi kablami spróbować). Ale przyniesienie maliny do domu i w sieci tej domowej bez repeatera po wifi śmiga bez zacinania więc to repeater jest "gardłem".
@Mikseth: Kup porządne liniowe zasilacze zamiast impulsowych z dobrymi układami filtrującymi zakłocenia i po problemie. Ethernet mocno słuchać w paśmie ok. 100MHZ. Ew. możesz zastosować przejściówkę w postaci karty Ethernet na USB która powinna odizolować cześć szumów. Używanie repeaterów jest kompletnie bez sensu do osiągnięcia celu.
@brokenik: No okej, doczytam o tych filtrach. Tylko jak doprowadzić do tego pomieszczenia internet dla maliny? Nie mam możliwości puścić kabla, zostaje łapanie wifi domowego ;/