Wpis z mikrobloga

Co około trzy tygodnie jestem chory dość mocno. Zaczęło się od zapalenia tchawicy, potem grypa z wysoką gorączka, potem zapalenie oskrzeli i znów grypa z wysoką gorączka, teraz mam rozwalone zatoki i 39.2 stopnia. Wie ktoś może jakie badania wykonać gdy wyzdrowieje, by sprawdzić czemu pierwszy raz w życiu tak często, i jak na mnie mocno, choruje?
#pytanie #kiciochpyta #medycyna #lekarz
  • 17
@Marchewa24 Aaa no, faktycznie. To od tych rzeczy to będziesz miał tu sporo kompetentnych ekspertów, lepiej zorientowanych niż lekarz u którego byłeś. Nie zapomnij o zbadaniu TSH, anty-tpo trab i krzywej insulinowej.
@Strahl Ludzie sami sobie nakręcają zajęcie i są przekonani że tu programiści wiedzą jednak więcej od tego głupiego lekarza co zbadał, wyjsnil i nie znalazł alarmowych objawów.

Nadal dziwi.
@Marchewa24 Mój drogi, absolutnie żadne- możesz wydawać swoje pieniądze w dowolny sposób. Jednak jeśli pytasz tu o pomoc, to jako lekarz starałam się w rzeczowy sposób pomóc, stad bylo pytanie czegonsie obawiasz i czego szukasz w wynikach.
W moim odczuciu to tylko pozór dbania o zdrowie dla spokoju głowy.

Istnieją dowody naukowe z zakresu epidemiologii, zdrowia publicznego, ze badania wykonywane przypadkowo mogą wniesc więcej szkody niż pożytku ale zapewne statystyka Cię ominie.
@Marchewa24 Podejdź do tego jak do profilaktyki zdrowotnej. Daj sobie czas na dojść do siebie po chorobie i wtedy rob sobie podstawowe badania. Ale nie z listy wykpowoych ekspertów no Ci tu napiszą takie rzeczy że wydasz o 500zł za dużo (robią to pod każdym postem).
Nie szukaj na siłę przyczyn 'obniżonej odpornosci' Bo - no wlasnie, lekarz Ci już wytlumaczyl.
@Marchewa24 A co do problemów hematologicznych - masz coś takiego jak objawy ogolne - nocne poty, gorączki, spadek masy. Przy czym to jest coś niepowoazanego z infekcjami i z czym się pacjenci często zgłaszają bo ich martwi.

Można też mieć choroby hematologiczne przy calkowicie prawidłowej morfologii.
Infekcje wcale nie muszą być typowe dla jakichkolwiek chorób.

Więc Ty raczej wyglądasz na kandydata do profilaktyki w momencie pełnego zdrowia.