Wpis z mikrobloga

Co byście poleciłi znajomemu, który potrzebuje sprawdzać sinusoidę w przetwornicach na 230V i w agregatach?

Myślałem wstępnie o wynalazkach typu mustool mt8208. Dość proste w obsłudze i chyba wystarczająco dokładne.

Teoretycznie nie musi być super precyzja, ale może i w przyszłości by się przydała.

#elektronika
  • 7
@marcho87: Sam oscyloskop nic mu nie da, chyba że potrafi określić zawartość harmonicznych "na oko". Do takich zastosowań lepiej kupić analizator sieci np. Lumel. Od razu będzie miał możliwość pomiaru prądu, kilowatogodzin itp. Plus możliwość rejestracji na komputerze.
@wypokowy_expert chodzi o produkty tanie reklamowane jako czysty sinus. Ma potrzebę szybkiej weryfikacji wielu urządzeń.

@DziobakP dzięki, też mi się tak wydaje. No i druga rzecz to fakt że miernik ma opanowany, a oscyloskop dla niego to czarna magia. Nie wiem czy bezpiecznie dla niego będzie jakbym mu polecił np. Owona, którego testowales.

@MickM dzięki za sugestię. Przekażę chociażby żeby sprawdzić czy się skrzywi jak usłyszy cenę, czy nie :-D