Wpis z mikrobloga

@ArkadyToranski: Tylko to jest oddzielna gałąź i pozycjonowanie się z Wojczalem albo Wolskim, Bartosiakiem itd. to błąd, bo wydajecie książkę nie o tematyce geostrategiczno-wojennej, która trafiłaby do swojej niszy, a książkę o tematyce pop - historycznej, która idealnie nadawałaby się w świątecznym koszu przy kasach w Empiku wraz z innymi tytułami w tym stylu. Jak np. „Historia brudu”, którą ostatnio przeczytałem i polecam. (No chyba, że jest się frankofilem, to lepiej
Pobierz
źródło: comment_1671134817LdxUcAKIGTDG1K2u2wmHvV.jpg
@Mjj48003: Nie no. Historia Polski bez mitów będzie miała około 440-500 stron B5, więc to jednak zdecydowanie grubszy kaliber. Także jeżeli chodzi o same koszta druku. Nie jest to cena zawyżona, nie jest też jakaś nadmiernie niska. To będzie też relatywnie niski nakład, bliżej poziomu 1000 egzemplarzy niż 5000 - 10 000.

Przykładowo "Budowanie Narodu" Marka Migalskiego wydane w 1000 egzemplarzy przez Fundację Liberte, które ma 340 stron A5, czyli jest
@ArkadyToranski: Nie ma takiej kasy, którą fundacja Liberte nie byłaby w stanie przewalić. xD

Proszę. xD

Pamiętam jak wszystkie dzieła Lenina wydawała Krytyka Polityczna i te x książek kupowały lokalne biura SLD. xD

BTW: Paweł, tak dla pewności, znacie mechanizm ceny sugerowanej, prawda? Serio pytam.
@Mjj48003: Podałem cenę okładkową. Jak to się nie sprzedaje po niej to się potem obniża książkę.Ja kupowałem, jak frajer za 40 zł, ale z przyjemnością, bo to dobra książka. Ciekawe spostrzeżenia. Co w przypadku Migalskiego wcale nie jest oczywiste. Nie wiem, czy wiesz, co on potrafi pisać w swoich książkach. xDD
@ArkadyToranski: Ja tam nawet nie wiedziałem, że on jakieś książki pisze xD No, ale widzisz - tu masz byłego posła KE. Z gębą dobrze znaną z TVN24. W dodatku jest doktorem HABILITOWANYM ( ͡° ͜ʖ ͡°) Facet ma większe zasięgi niż Napierała i ogólnie kojarzone nazwisko w Polsce.
@ArkadyToranski: Czytałem Parlament Europejski czy coś takiego.

Czyli SCD, od tego odejmujesz VAT, dajesz 50% upustu i w tej cenie sprzedajesz sieci dystrybucyjnej. Oni naliczają swoją marżę + VAT. SCD istnieje tylko w sklepie wydawnictwa i serio, nie radzę wam jej tam taniej sprzedawać.

@Mjj48003 Habilitacja, chyba 3cia przeszła. Na pierwszej oskarżył w sumie pośrednio cały wydział o bycie TW. Jak ten as mógł tego nie zdać?! xD
@Mjj48003: Naukowe książki Migalskiego są okej. Publicystyczne książki Migalskiego są do przeżycia. Ale on też pisze beletrystykę, w której jest główny bohater, który jest takim kryptoMigalskim. I czego tam nie ma. xD Wszystkie kobiety się za nim uganiają, a jego erekcja jest nie z tego świata.
@ArkadyToranski: przecież to bzdury z tą ceną okładkową. Normalne książki są dostępne w wielu sklepach i w internetowych zawsze jest minimum -30%, okładkowa jest tylko dla jeleni kupujących w księgarniach stacjonarnych. A książki jutuberów są tylko w jednym sklepie, mają ceny z tyłka i wydawca liczy, że psychofani kupią.