Wpis z mikrobloga

Prof. Davies: mówienie o „antysemityzmie” Polaków to język z poprzedniej epoki Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6944981/prof-davies-mowienie-o-antysemityzmie-polakow-to-jezyk-z-poprzedniej-epoki/

Ciekawy wątek, gdy prof. Norman Davies został zapytany o ocenę poglądów Olgi Tokarczuk. [23:40] „Nie można ciągle mówić tylko o czarnych stronach. Trzeba rozumieć, że u Żydów też był ekstremalny syjonizm, a to co działo się w Palestynie, było podobne do nacjonalizmów w Europie”

Odcinek to część nowego cyklu „Historii jakiej nie znacie” “Książka bez fikcji” w którym przedstawiamy najciekawsze książki historyczne i rozmawiamy z ich autorami. Rozmowę z profesorem Normanem Daviesem zrealizowaliśmy dzięki współpracy z Wydawnictwem Znak Horyzont, którego nakładem ukazała się najnowsza książka brytyjskiego historyka “Mała Europa. Szkice Polskie”. W audycji wysłuchacie także fragmentów tej książki.
Nie ma na świecie żadnego innego historyka, który nie znał by Polski i nie rozumiał jej dziejów czasami lepiej niż my sami. Gdy 20-kilkuletni walijski student nie mógł wjechać do ZSRR usłyszał, że każdy niemile widziany w tym kraju jest jednocześnie mile widziany w Polsce. TO było dokładnie 60 lat temu. Nasz kraj i historia tak go zaintrygowały, że poświęcił mu całe życie i książki, które do dziś są jednymi z najbardziej przenikliwych analiz naszych dziejów. Zaszczytem dla mnie będzie, że teraz po premierze ostatniej książki prof. Normana Daviesa mogłem przeprowadzić z nim wywiad. Zapraszam na rozmowę, w której porozmawiamy nie tylko kartach polskiej historii, które nadal czytamy troszkę na opak, ale także ciekawych wątkach biografii profesora i co najważniejsze recepcie, jak o polskiej historii powinniśmy rozmawiać na świecie.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#historia #zydzi #polska #qualitycontent #podcast #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #europa #zainteresowania
Pobierz Zwiadowca_Historii - Prof. Davies: mówienie o „antysemityzmie” Polaków to język z pop...
źródło: comment_1671124525o3zSrBrwb8t6eywsg4Y45I.jpg
  • 16