Wpis z mikrobloga

@lobo: no ja to wiem Mirku i w świetle tego przepisu:

Nowe pozwolenie na budowę będzie potrzebne także, jeśli roboty zostaną przerwane na dłużej niż trzy lata. W przypadku przerwy w budowie najistotniejsze są wpisy w dzienniku budowy – one są dowodem, czy przerwa miała miejsce i jak długo trwała. Zmiana w przepisach dot. długości przerwy nastąpiła 23 sierpniu 2008 r. Przerwa w budowie trwająca ponad trzy lata skutkuje wygaszeniem pozwolenia
@defoxe: Tak, możesz zadzwonić do starostwa dla pewności, ale jako osoba uprawniona do wprowadzania wpisów twoje wpisy przedłużają okres budowy. Przepis nic nie mówi w zasadzie o wpisach tylko o przerwaniu budowy na 3 lata. A przerwanie budowy to w uproszczeniu brak wpisów :)
@Kinior: no właśnie miałem zmianę kierownika, już praktycznie sam odbiór by był ale się zatrzymały roboty. Nie chcę go angażować. Taki mój wpis by był prostszy.
@defoxe: Przerwa w prowadzeniu robót budowlanych dłuższa niż 3 lata, sprawia że pozwolenie na budowę jest nie ważne.
Jeżeli chcesz swoim wpisem potwierdzić prowadzenie robót to powiem tak, co PINB to może być różnie. Zgodnie z prawem budowlanym Inwestor nie odpowiada za prowadzenie robót, tylko odpowiada za to Kierownik Budowy lub Kierownik Robót.
Jako inwestor unikałbym wpisów o prowadzonych robotach na budowie, ponieważ podpada to pod prowadzenie robót budowlanych bez stosownych