Wpis z mikrobloga

Ehh mireczki potrzebuję porady.
Wygląda na to że do mojej mamy zadzwonili jacyś oszuści i namówili ją żeby podała adres to jej przyślą darnowe próbki jakichś leków, a potem niby jakiś lekarz też od nich dzwonił i robił niby konsultacje po czym namawiał już na zakup tych leków na co już się nie zgodziła. Mimo tego wczoraj był niby kurier ale uj wie kim naprawdę był z przesyłką z tymi niby lekami i chciał kasy za to ale go odesłała że nic takiego nie zamawiała, ale dzisiaj mówi że znowu jakiś kurier dzwonił że ma do niej przesyłkę. Co w takiej sytuacji zrobić żeby uniknąć problemów?

#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #oszukujo
  • 12
@sierpien22: całe szczęście że nie dali tych darmowych próbek a tej płatnej przesyłki nie odebrała. No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że może dać się nabrać na coś takiego no ale co zrobić, czasami człowiek nie pomyśli w takiej nagłej sytuacji. Teraz będzie miała nauczkę tylko trochę się obawiam że na samych kurierach może się nie skończyć bo różnie to bywa. Kurde przecież mi by nawet było strach brać jakieś tabletki
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny spokojnie
Art. 20 ustawy o prawach konsumenta zakłada, że "Jeżeli przedsiębiorca proponuje konsumentowi zawarcie umowy przez telefon, ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku. Oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy jest skuteczne, jeżeli zostało utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy".

https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/umowa-potwierdzona-przez-telefon-kiedy-jest-wazna