Wpis z mikrobloga

Mirki, chyba otrzymałem najlepszy prezent, jaki sobie mogłem wymarzyć od lat.

Właśnie podpisałem umowę z zagraniczną firmą na ponad 5,5k funtów miesięcznie. Mieszkam w Polsce, więc tym bardziej wygryw, bo na rękę to ponad 25k miesięcznie wyjdzie (ʘʘ) Chyba pierwszy raz będę się cieszył ze słabego złotego.

Gurwa, to jest tyle kasy, że ciągle wydaje mi się że to jakiś sen i zaraz się obudzę.
Branża IT, ale nie programista
#wygryw #chwalesie #wychodzimyzprzegrywu
  • 243
@seraph88: to faktycznie masz realne cele dom i samochód, więc sobie planuj każdy miesiąc - zwłaszcza jak lubisz melanż i alko, to lepiej żebyś nie wisiał na zbyt dużej ilości gotówki, bo #!$%@? na głupoty które finalnie tylko pogorszą Twój dobrostan.

Ewentualnie sobie uzbieraj z 5k na jakiś turbo świetny egzotyczny wyjazd i tam przez 2 tygodnie idź w ostry melanżyk a po powrocie tylko pracka i modlitwa :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@seraph88: nie napisałem że to mało;) mówię tylko ze korzystają na Twojej niewiedzy. Tu nie ma co dlugo czy krótko pertraktować;) jak nie dają Ci normalnej stawki bierzesz kolejne zlecenie i po sprawie. Wg mnie będzie Ci ciężko zmienić z 35 na 50 ;) no ale mimo wszystko mama nadzieję że Ci się uda. Mówię tylko ze nie znasz realiów stawek na kontraktora i dałeś się trochę w przyciąć.to wszystko, to
@seraph88: Podobnie miałem tylko nieco więcej około 7.2k funtów. Dopiero wtedy poczułem że zacząłem zarabiać tyle że nie jestem w stanie wydać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozytywne odczucie trzymające mnie w dobrym humorze od kilku miesięcy - przy każdym gorszym momencie w pracy przypominasz sobie ile ci za to płacą i '#!$%@?ć to gówno, może jest nieprzyjemne, zrobię dobrze jak się da i siedzę tu dalej'
@seraph88: gratulacje panie!
mialem takie cos 2 razy w zyciu i uczucie jest piekne
1 raz - zarabialem 1000 zl na umowe o dzielo (rok 2006) i dostalem oferte na 6700 na uop - szok! to byly wtedy 3 srednie krajowe!
2.raz - po 19 miesiacach tej pracy z pkt 1 dostalem pierwszy kontrakt w Belgii, jakies 7000 euro na miesiac
drugi szok:)

kolejne skoki juz nigdy nie daly takiej radosci
@oink_oink: 720€ na luzie? Obstawiam, że chodzi o react/python/DevOps? Ja szukam w javie i takie stawki raz na miesiąc się trafiają w całej GB, ale to zazwyczaj przejęcie kontroli nad walącym się projektem