Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy właśnie ktoś nie chce mnie zrobić w hooya.
Dostałem "zadanie rekrutacyjne" o treści:

Wykonaj audyt sklepu internetowego XXX. Jakie poprawki/ ulepszenia wprowadziłbyś / usunął lub wdrożył w celu zwiększenia sprzedaży internetowej.


Przecież to jest wykonanie roboty, za którą normalnie powinienem wziąć hajs xD To nie jest jakaś stronka postawiona do celów rekrutacyjnych, tylko normalna, w pełni działająca strona, generująca dochód.

Czy takie praktyki w HR są normalne? Serio mam to wykonać, czy to jakiś chwyt, który oczekuje ode mnie napisania, że mają mi zapłacić, to wtedy im to zrobię xD

#pracbaza #rekrutacja #hr #korposwiat
  • 15
@NightRock: Miałam kiedyś podobne zadanie, tylko dotyczyło strategii reklamowej dla serwisu :D Napisałam im grzecznie, że chciałabym się upewnić, czego dotyczy zadanie, bo takie strategie są przygotowywane za gruby hajs, często przez zespół ludzi i zajmuje więcej niż 3 dni (tyle dali mi czasu), ponadto jest to know-how, dla którego chcą mnie w końcu zatrudnić. Napisali pokrętnie, że im OCZYWIŚCIE chodziło tylko o koncepcję, jakieś pomysły; że zdają sobie sprawę, że
@NightRock:

czy to jakiś chwyt, który oczekuje ode mnie napisania, że mają mi zapłacić, to wtedy im to zrobię

To na pewno nie. Jest szansa że outsourcują robotę do kandadytatów, ale jeśli szukają pracowników którzy będą robić takie rzeczy, to jak lepiej mogliby zweryfikować ich kompetencje? Taki case study to standard chyba w większości korpo produktowych. Najwyżej sobie wpiszesz w CV jako freelance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NightRock: pracuję w marketingu i to na rekrutacjach mogę powiedzieć norma ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrób audyt, podaj pomysły, wymyśl strategię i inne cuda za które normalnie bierze się hajs. Ja zawsze odpisuję, że zrobię ale nie bezpłatnie i zazwyczaj kontakt magicznie się urywa lub dziękują za udział w rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) red flag, szkoda czasu.
@NightRock: aaaaa masz wykonac audyt, no to proste zadanie. Pani Anetko strona jest totalnym crapem #!$%@? to w #!$%@?, zapewne przyczyni sie to do wiekszej sprzedazy lepszych jakosciowo rzeczy z innych firm a nie z typowego januszexu.