Wpis z mikrobloga

Jaka jest konkurencja dla Samsunga z serii Neo QLED? Interesuje mnie 65 cali QN85A lub B. Jaki inny tv ma podobne możliwości a nie jest oledem? Jakiś Hisens, LG, Sony? Zależy mi na dobrych głośnikach 100hz, głównie do filmów i seriali. Tak do 6000 zł. Zależy mi na czerniach takie jak mają neo qled, Sony i LG też mają miniledy ale chyba jie tyle stref podświetlenia dlatego gorzej to działa. #telewizory #telewizor #qled
  • 13
@Drmscape2: Wydaje się ok ale co ona ma czego neo qled nie ma? Samsung ma ponad 700 stref wygaszania które działą dobrze, a ten ma ponad 200 i w teście można wyczytać że kiepsko sobie radzą. Chyba tylko głośniki i OS lepszy
@kongoku: za bardzo się doczepiłeś tej liczby stref wygaszania. Nie jest ważne ile ich dokładnie ma, tylko co telewizor z nimi robi. W telewizorach LCD ze strefami wygaszania masz dwa skrajne podejścia do tematu - Samsung i Sony. Samsung pakuje jak najwięcej stref i ich algorytm wygaszania stref jest bardzo agresywny co prowadzi do gubienia szczegółów w ciemnych scenach. Sony z kolei stara się wydobyć jak najwięcej szczegółów z cieni, ale
@kongoku: Hej, ogarniam temat od 3 miesięcy. Naczytałem się bardzo dużo o TV.
Trzeba uważać, niektóre modele na EU idą gorszej jakości. ( złą matrycą itp. ) Jeśli zależy Ci na jakości to taki z najtańszych możliwości żeby konkurował z OLED'ami to Samsung Neo QLED QE XX QN91B ( xx czyt. Wielkość ).
@kongoku: OLED'a najlepiej kupić z tych droższych. A te Neo QLED'y mają naprawdę świetną czerń. Najtaniej QE55QN91B był za 4900 zł. QN85A, QN85B, QN90A, QN90B mają wady w Europie. Jak wróci do ceny poniżej 5-tki to biorę od razu. Coś słyszałem, że elektronika ma wzrosnąć o 30% w nowym roku. To model z 2022 r. Nie wiadomo co będzie dalej.
@ojacie169: Ogolnie jak wrazenia pod wzgledem obrazu? Czerń jest dobra? Dzwiekowo daje rade czy trzeba dokupic jakis soundbar? Tizen sie zacina? Mialem brac oleda, ale troche sie boje wypalenia, bo duzo ogladam zwyklej telewizji.
@nukey: Wiesz co dokładnie tak go nie przetestowałem, bo wyposażam mieszkanie i jeszcze tam nie mieszkam.
Zauważyłem, że coś potrafi się menu zamulić. Kolory biją na twarz OLED'a. Są dla mnie bardziej kolorowe, wyglądają świetnie. Co do czerni hmm... Trochę potestowałem. Na pewno w testach jest faktycznie blooming jak leci biały element po czarnym ekranie. W przypadku filmów, gier nie odczułem tego. Jak oglądałem High League to trochę to zauważyłem, ale