Wpis z mikrobloga

Polski Ośrodek Rozwoju Technologii


@Darth_Gohan: Nie no nowe budynki normalnie są zajęte przez firmy high-tech. Stare faktycznie grożą zawalniem, ale chyba bardziej się opłacało wybudować nowe niż remontować stare, zwłaszcza, że trzeba było dorobić infrastrukturę pod np. cleanroomy.
Grozi zawaleniem


@bekazprzegrywow: @bekazprzegrywow: nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale pamiętajcie, że jest urząd ochrony zabytków. Często zabrania wyburzania, a renowacja musi przebiegać wg konkretnych wytycznych - które zazwyczaj są za drogie dla inwestora. Więc pozostaje status quo i czas zrobi swoje.
@bekazprzegrywow: Sorry, ale nie są. Biorąc pod uwage jaki hajs został tam wpakowany i co zostało osiągnięte? Na tę chwilę praktycznie nic dużego. Było lekkie podebranie pracowników z PWr i trochę z UWr plus przepalony hajs.

Ten projekt już idzie w dlugie lata, ale nie słychać o jakiejkolwiek większej rzeczy ktora by dzięki temu wynikła. Więcej było zadym o pracowników i afer z przepalonym hajsem.

@marsjanin2012: Jedna sprawa to afera
@marsjanin2012: Szczerze? Jak to się otwierało to tam były grube miliiony przewalane. Afery przecież o EIT i EIT + były w gazecie wrocławskiej opisywane Patrząc na to co było potem to możemy mówić o podobnych przewalonych pieniądzach jak na Śląsk bo tam jeszcze szły granty rządowe.

Generalnie jeden wielki cyrk z finansowaniem EIT był.

Jak dla mnie więcej hajsu przepalono na EIT niż na Śląsk. Z tym, że Śląsk to też
@belu_p: To akurat nie jest jakaś rzecz która świadczy o zapuszczeniu miejsca. Wrocław to akurat stolica szczurów. Teren tam też jest dobry dla tych zwierzątek więc akurat nic szokującego.

Zrób kiedyś sobie filmik na placu Kościuszki i zobacz sobie ile szczurów tam się potrafi lęgnąć w okresie letnim. O okolicy pl. Uniwersyteckiego czy samego Uniwersytetu szczególnie przy śmietnikach to nawet nie wspominam.
@Darth_Gohan: a to racja, nieraz widziałem szczura większego od kota. :) Jakoś po prostu zszokowało mnie, że w domu odtwarzając materiał z lotu zobaczyłem jakieś stworzonka. Zwłaszcza, że to było co najmniej 30m. :)
Jedna sprawa to afera z wentylacja i hałasem. Inna to tam chyba też coś było z drzwiami.


@Darth_Gohan @marsjanin2012 : Z drzwiami afera była przy szpitalu na Fieldorfa, to trochę późniejsze czasy. A z tą wentylacją to czepianie się, tam nie jest głośno. Ludki mieszkali w swoich chałupkach i nagle im odbiło, bo się coś dzieje na zapyziałych Praczach.

nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale pamiętajcie, że jest urząd
edek-ecki - > Jedna sprawa to afera z wentylacja i hałasem. Inna to tam chyba też coś...

źródło: comment_1671184231GVUtocrZz7JbvEz9YpR7VK.jpg

Pobierz
@edek-ecki: Fakt, drzwi to Fieldorfa.

Natomiast nie mów mi, że tam milionów nie przepalili na to :) Tam przecież wały szły długo z tym EiT bo w sumie czemu miałyby nie iść.

Tam z własnością był cyrk bo to był kombinat Uczelni, Miasta, potem się ministerstwo chciało w to włożyć. Generalnie hajs był, potem nie było, potem znowu był. Kumpel pracował i mówił, że warunki na początku super, a potem trzeba