Wpis z mikrobloga

Wstępnie szukam ubezpieczenia dla #programista15k na #b2b (czyli tak standardowo - jakbym zepsuł coś na prodzie i klient by mnie pozwał/jakbym spowodował wyciek danych itp.). Działalność jeszcze nie otwarta - zacznę najprawdopodobniej w styczniu.

Mam dwóch potencjalnych klientów - pierwszy z USA, drugi z jednego z krajów UE. Zależy mi głównie na ubezpieczeniu obejmującym klienta z UE (z klientem z USA znam się prywatnie, więc jeżeli objęcie go ubezpieczeniem znacznie zwiększy składkę, jestem w stanie przeboleć brak ochrony w tym przypadku). Klient z UE jest z branży pochodnej od finansów.

We wstępnej wersji kontraktu odpowiadam za wyrządzone przeze mnie szkody (bez ograniczenia kwotowego - niestety nie udało się tego wynegocjować) na zasadzie "przeniesienia odpowiedzialności" mojego potencjalnego klienta na mnie, w sytuacji gdy szkoda wynikałaby z naruszenia przeze mnie warunków kontraktu. W samym kontrakcie nic wyjątkowo podejrzanego nie ma - główne zobowiązania to zachowanie zgodności z przepisami prawa i wykonywanie zadań "zgodnie ze sztuką" (code review itp.).

Znalazłem ofertę exali (ubezpieczycielem jest Markel), gdzie ubezpieczenie na 2 mln euro kosztuje jakieś 620 euro rocznie i OWU wygląda w miarę sensownie. Ale może jest jakaś sprawdzona alternatywa/ktoś miał nieprzyjemność korzystać z podobnego ubezpieczenia i może coś polecić? Najlepiej nie za miliony monet - jestem w stanie zapłacić do 5 tys. zł rocznej składki.

#ubezpieczenia #programista25k #programista30k
  • 4
@tomek123456789:
Jak potrzebujesz OC IT to zapraszam na priv.
Prowadzę kancelarię brokerską i specjalizujemy się w ubezpieczeniach dla branży IT.
Ubezpieczamy czołowe SH w Polsce i mamy też dedykowane rozwiązania dla kontraktorów.

Temat USA nie jest łatwy, szybki i tani.
Problemem z Markel jest to, że ewentualne spory sądowe musisz toczyć w Niemczech. Zakresu nie znam bo oni są ugadani z jednym pośrednikiem i robią to hurtowo w Niemczech.

Takie tematy