Wpis z mikrobloga

@PancakeV: odpowiem Ci kompleksowo, bo znalazłem chwilę. To tak:

PS5 wysyła 120 fps w 4K tylko po HDMI 2.1, więc najpierw sprawdź czy monitor ma takie złącze, bo w monitorach nie jest to standard, bo tam króluje DisplayPort. Inaczej będziesz miał tylko 60fps 4K, a nie wiem czy kabel HDMI 2.1-DP 1.4 wystarczy tutaj

Dla 1080p/1440p 120 fps jest wysyłane już po HDMI 2.0, więc tu luzik.

VRR dla 1440p nie
@Smugller: obie matryce podobne (IPS) różnica jest tylko taka jak podałem.

@Sarpens: Takie rzeczy jak hdmi 2.1 znam, z cyferkami jestem zaznajomiony. Gier 4k120hz nie będzie spójrzmy prawdzie w oczy, natomiast ten drugi monitor (4k 28) posiada złącza hdmi 2.1, będzie vrr. Ten większy (2k 32) ma złącza hdmi 2.0 ale jest większy , nieznacznie tańszy ( chociaż i tak mówimy tu o kwotach sporych jak na monitory, okolice 2k
@PancakeV: Są upscalowane do 4k i efekt jest wystarczająco dobry. 1440p na 32” jest takie sobie. Mam monitor 32” w 4k i dla monitora o tej przekątnej przydałoby się moim zdaniem więcej niż 4k.
@testaccount9432: Owszem np Horizon forbidden west ale ten tryb to jest chyba dla niedzielnych Januszy bo przeskok z trybu zrównoważonego 40 fps na wydajność 60 fps jest spory jeśli chodzi o płynność, natomiast w obrazie zbyt dużej różnicy to nie ma. Ogólnie mam wrażenie ze wszystkie tyby które nie uwzględniają stałych 60 fps to są po to żeby włączyć , podniecić się jakością i wyłączyć. Granie w 30-40 klatkach to nie