Wpis z mikrobloga

@matkaPewnegoMirka: Chodzi mi o fragment gry, w którym o przegranej scenariusza decyduje rzut kostką (kontratak - porównywany z ilością samoobrony).
To jest najsłabszy punkt całej gry. Raz, że to właściwie tylko rzut. Dwa, że powtarzanie scenariusza w praktyce daje bonusy (zachowujesz ekwipunek), więc daje tylko stratę czasu. Trzy, że jest po prostu mechanicznie nudne.

Na BGG zaproponowałem, by w razie niekorzystnego wyniku rzutu, wrzucić od razu kartę z ilością czaszek odpowiadającą
@matkaPewnegoMirka:
To dużo szczęścia pewnie też wpadło. Bo mieć na tyle zapasu, by mieć pewny wynik nie sposób w ciągu całej kampanii.

Jak coś to mam to przetestowane dwukrotnie i wszystkim rozwiązanie się spodobało. Jak kontratak pokonuje drużynę, wówczas trzeba np. rozważyć wycofanie się z pola i stratę cennego czasu.
@DrTRAPH0USE: najpierw były kampanie na zagramw.to i na gamefound.com, a zwykłą wersję retail w przedsprzedaży można zakupić praktycznie w każdym większym sklepie z planszówkami, z planowaną datą premiery na marzec