Wpis z mikrobloga

Jak już się wymądrzam, to dorzucę ciekawostkę, jak auta dojada na takie skrzyżowanie równocześnie, to wtedy pierwszeństwo jest ustalane jak u nas na równorzędnym. W RPA natomiast w takiej sytuacji pierwszeństwo musza sobie kierowcy ustalić sami, nawiazując kontakt wzrokowy xd
W RPA natomiast w takiej sytuacji pierwszeństwo musza sobie kierowcy ustalić sami, nawiazując kontakt wzrokowy xd


@SmellySocks: W albanii jest jeszcze lepiej. Jestes na podporzadkowanej a koles z glownej CIe puszcza. Najwazniejsze jest zeby zlapac kontakt wzrokowy :) Jemu sie nie spieszy to Cie puszcza :)

No ale wracajc do zdjecia. 3 dojezda rownoczesnie. ktory ma pierwszenstwo? Ten z gory ma kolesia z prawej
Ten po lewej ma kolesia z prawej.
@gorzki99: a jak ustalasz pierwszeństwo na równorzędnym w Europie, jak stoją 4 auta? To dokładnie tak samo xd

W praktyce, a przejechałem w życiu trochę takich skrzyżowań, nie wiem, czy kiedykolwiek mi się zdarzyło, żebym musiał się zastanawiać, kto ma pierwszeństwo, albo żebym kiedyś dojechał z kimś na skrzyżowanie równocześnie. One są w miejscach o niskim natężeniu ruchu.
W praktyce, a przejechałem w życiu trochę takich skrzyżowań, nie wiem, czy kiedykolwiek mi się zdarzyło, żebym musiał się zastanawiać, kto ma pierwszeństwo, albo żebym kiedyś dojechał z kimś na skrzyżowanie równocześnie. One są w miejscach o niskim natężeniu ruchu.


@SmellySocks: Jasne i pelna zgoda ze zycie zyciem. Ja sie natomiast lubie czepiac bzdurnych rozwiazan. Zalozmy ze 4 auta dojezdzaja rownoczesnie. Malo prawdopodobna sytuacja - jak sam zauwazyles - ale nie
@gorzki99: znalazłem to: https://www.quora.com/If-4-cars-reach-an-intersection-at-the-same-time-who-has-the-right-of-way/answer/Kris-Burnette?ch=15&oid=81548816&share=8d91e089type=answer https://www.quora.com/If-4-cars-reach-an-intersection-at-the-same-time-who-has-the-right-of-way/answer/Kris-Burnette?ch=15&oid=81548816&share=8d91e089type=answer

Generalnie, trzeba tez pamiętać, ze ustalanie niektórych zasad będzie w gestii lokalnego governmentu, np. Są stany, gdzie rowery nie musza sie zatrzymywać na takich stopach.

Still, w praktyce pokazujesz komuś ręką, żeby jechał i sytuacja rozwiązana w 3 sekundy xd
Przecież tez mamy takie skrzyżowania, pod kątem prostym, równorzędne. U nas jest jesli się nie mylę jeszcze mniej zasad regulujących, co robić w sytuacji, w której na takie skrzyżowanie przyjadą 4 auta naraz.


@SmellySocks: Malo kidy takie widzialem. A na wiosce nie mieszkam. Natomiast niedaleko jest rondo gdzie wjezdajacy ma pierwszenstwo. NIe masz pojecia jak ta ludzie sie gubia :PP