Wpis z mikrobloga

Czyli jednak można wysłać patrioty na Ukrainę, da się wyszkolić żołnierzy i nie trzeba na to 3. lat.
https://edition.cnn.com/2022/12/13/politics/us-patriot-missile-defense-system-ukraine/index.html

A temat był grillowany w niektórych mediach, jako chory wymysł kaczora. Ogólnie to #!$%@?ć PiS i TVP, ale to jest po prostu żenujące, jak czasami media, które uważają się za lepsze, robią jakieś afery z dupy, aby nasrać na PiS.
Nie zrozumcie mnie źle, TVN to i tak kilka poziomów wyżej niż TVP, ale rząd odwala tyle afer, że mogli by zająć się czymś lepszym, niż krytykowanie przekazania Patriotów na UA.

Mocno by to pomogło cywilom, bo kacapy #!$%@?ą w nich wszystkim co mają i przy okazji zabezpieczyliby wschodnią granicę. Ale nie, na początku roku było "Chlip chlip, biedni uchodźcy marzną pod płotem. ratunku kryzys humanitarny.", a teraz mają #!$%@?.

inb4: kacapki się zezłoszczą.
Zesrają co najwyżej.

https://tvn24.pl/polska/patrioty-dla-polski-rzad-chce-by-trafily-na-ukraine-komentarze-6234218
#usa #rosja #wojna #niemcy #ukraina #tvn
homerox2000 - Czyli jednak można wysłać patrioty na Ukrainę, da się wyszkolić żołnier...

źródło: comment_16710349088vzKn6a0UskBYlttDDuuMK.jpg

Pobierz
  • 20
@homerox2000: @BayzedMan: zakładając, że Ukraińscy żołnierze szkolący się na zachodzie już nie przechodzą szkolenia na ten sprzęt xD
Coś jak z samolotami gdzie dużo osób mówi, że ukraińscy piloci już się szkoła na zachodnich samolotach ale jakoś nikt nie mówi o przekazaniu (jeszcze) samolotów.
@homerox2000: Ja o tym już od początku pisałem, że to element gotowania żaby.
Niemcy chcą wysłać do Polski Patrioty -> Polska proponuje rozmieszczenie ich na Ukrainie -> Nagle USA jednak wysyła Patrioty na Ukrainę -> okazuje się że ukraińscy żołnierze szkolą się w Niemczech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodziło tylko o to, by wyborcy łyknęli, że dobry PiS, złe Niemcy, więc wszystko zgodnie z planem,


@RaghNaarRoog: po pierwsze, ten zły pis natargał sprzętu robiącego hałas w takich ilościach, że możemy w spokoju olać temat kopania schronów przeciwlotniczych.
Po drugie te wcale-nie-złe Niemcy swoją polityką lizania jajec putinowi sprowadziły na Europę dwie kolejne klęski: nalot elementu afrykańskiego i wojnę. A w efekcie jeszcze się dowiemy, czy czasem nie głodu.

Także
@RaghNaarRoog: o, łaskawcy za darmo dali. Dobry pan Niemiec dał, a Polak napluł xD

Chodzi o to, że Niemcy się zasłaniali tym, że musi być zgoda NATO żeby mogli je tam wysłać, że szkolenia nie ma, bla bla bla, zamiast po prostu powiedzieć że nie chcą ich tam wysłać bo nie i koniec.
Każdy Polski rząd by to zrobił, poza oczywiście konfederuskim.


No, nie każdy. Kompromitacja nie utworzyła rządu, póki co, więc nie wiem po co ich w ogóle wspominać.
Po drodze mieliśmy kilka różnych opcji politycznych za sterami.

Tak jak rządy wszystkich okolicznych państw z wyjątkiem Gulaszy.


Np. Czesi? Słowacy? Niemcy? Niemcy uchwalili budżet, ale ruszyli z zakupami?

Tak, Niemcy zawaliły wcześniej, ale nie teraz.


@RaghNaarRoog: co to znaczy "wcześniej, ale nie teraz"?
@wykopyrek: niemcy muszą robić dobrą minę do złej gry bo Schulzowi się dupa pali - wbrew powszechnej opinii to niemiecki elity są prorosyjskie, masa imigrantów z Ukrainy plus rosyjscy imigranci są skrajnie anti-putinowscy (wbrew śmiesznym filmikom - jeśli kochają pukina to czemu siedzą w Niemczech zamiast w swoim osranym raju?) - to jest ogromny elektorat o którego walka idzie na noże a patrioty dla Polski to takie balansowanie między jednymi a
@Pabick @BayzedMan W skrócie wygląda to tak, że patrioty niemieckie to patrioty skonfigurowane i działające w systemie NATO, jeżeli by wpadły w ręce ruskich to by był problem, Amerykanie wysyłają Ukraińcom patrioty inaczej skonfigurowane czy jakoś tak... Będą mogli je wpiąć w swój system obrony bez problemu, przynajmniej tak dziś słuchałem wypowiedź generała Skrzypczaka.
Oczywiście że to był wymysł Kaczora i #!$%@? tego nie zmieni. Nawet jak USA je przekażą to a) Niemcy nie chcieli nic oddawać ale je przesunąć do nas tak samo jak bronią nieba nad Słowacją. b) to amerykański sprzęt i nie mogą nic Niemcy zrobić bezich zgody. Kierowanie przekazu do Niemców to propaganda na rynek wewnętrzny.
@Herubin: Ale to Niemcy się nie zgodzili, czy USA, bo ja widzę, że to głównie ze strony Niemiec nie było woli przesłania Patriotów.
@pablum: Wiem o tym, z perspektywy Niemiec to nie jest najgorszy ruch, ale oni sami tego głośno nie mówią, ale widać po ich działaniach i totalnym braku inicjatywy w kwestii pomocy Ukrainie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@homerox2000: bulwa Ty myślisz że do obsługi tego sprzętu wzięli szeregowego jeżdżącego na pancerzu czołgu? Nie, wzięli kogoś kto był już szkolony z obsługi rakiet albo jakiejś obsługi przeciwlotniczej kogoś kto już zna podstawy, zajmuje się tym na co dzień i nie zapomni tego po 3 latach pracy na kopalni
Ale to Niemcy się nie zgodzili, czy USA, bo ja widzę, że to głównie ze strony Niemiec nie było woli przesłania Patriotów.


@homerox2000: A niby czemu miałaby być skoro nigdy nie proponowali ich oddania komukolwiek. To Polska z zupełnej dupy na propozycje przemieszczenia baterii do Polski rzuciła hasłem by oddano je Ukrainie. Nie swoim sprzętem fajnie się rozporządza. Jakoś nie widziałem deklaracji, że wyślemy którąś z baterii kupowanych przez Polskę.
Mój wpis nawiązuje też do tego jak TVN to przedstawił, bo mało było sensownych argumentów, tylko paski tier TVP w stylu "Jarosław Kaczyński chce odebrać patrioty polakom". A to, że się rządzą nie swoim, to racja.