Wpis z mikrobloga

Siemanko,

jestem trochę na rozdrożu zawoodwym. Obecnie jestem analitykiem danych, dobrze ogarniam zapytania SQL (T-SQL/PL-SQL nie znam), Python (pandas, numpy, sklearn, piszę skryptowo nie obiektowo). Robiłem troche modeli machine learningowych w pracy, które wdrażałem produkcyjnie, więc mam w tym jakieś w miarę solidne podstawy, ku pójsciu na Data Scientista.

Dostałem ofertę na junior SQL developera, stad moje pytania:
1. Ile mogę rzucić teraz na start w stolicy? Wchodzi w grę zlecenie netto = brutto dla studenta
2. Czy warto iść w SQLowe bazy danych czy bardziej właśnie machine learning, co wg was jest bardziej przyszłościowe (też pod względem hajsu i ogólnie perspektyw pracy zagranica itd. nie ukrywam, że kiedyś chciałbym wyjechać).

Dodam, że siedzenie z modelami całkiem sprawia mi przyjemność, nie męczy jakoś bardzo, ale nie jest to moja pasja.
Też mam wrażenie, że w SQL zakorzenieni sa ludzie starsi itd. jak patrze po mojej firmie, bo też sporo z nimi współpracuje i z tego co widzę w innych firmach wyglada to podobnie, co sugeruje, że młodsi ida w inne technologie.

Mam też takie wrażenie, że działka SQLowa może trochę gasnac przed machine learningiem czeka jeszcze prime.

#pracait #programista15k #datascience #machinelearning #pracbaza #korposwiat
  • 7
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Teraz w wawie 8.5k na analityku danych to taki standard mam wrażenie. Nie mam tej wiedzy na temat SQL developera ale wydaje mi się że średnio ten drugi może zarabiać więcej.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Brutto, ale też jestem mam tylko 2 lata doświadczenia więc w przyszłości pewnie wiecej, też mam takie przeczuciem bo jednak mam wrażenie że data science i Big data że tak powiem ciągle rosną, a na sqlowego deva będzie coraz mniejsze zapotrzebowanie choć nie sądzę że spadnie do zera
  • Odpowiedz
@mg1998: Zarabiasz mało. Mieszkam we Wrocławiu i w jednej z korpo za pracę w głupim reportingu (excel + trochę VBA, trochę SQL) mam 9 brutto. Gdybym znał Pythona krzyczałbym spokojnie 15tyś.

Jeśli nie meiszasz w dużym mieście to szukaj zdalnie dla firm z tych dużych miast. Wezmą Cię z pocałowaniem ręki.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: O widzisz, wgl też uważam że jak na analityka danych robię dość złożone technicznie rzeczy jakieś procedury SQLowe, Joby, coś tam z pysparkiem dłubałem

Nie mam właśnie pojęcia jak to wygląda na develeporze przyszłościowo
  • Odpowiedz