Wpis z mikrobloga

Jak was zatrzyma policja, to zawsze możecie powiedzieć że pouczenie wystarczy ;)
"Przeprowadzone czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego (...) z powodu zastosowania środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia art. 41 KW"

#polskiedrogi #slask #prawojazdy
dashcambandit - Jak was zatrzyma policja, to zawsze możecie powiedzieć że pouczenie w...

źródło: comment_16710245808UvR5BccHqF94eECbIj5CB.gif

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Madridista98: a mógłby też nie dla jaj zwolnić by puścić pieszego, który widząc zwalniający pojazd wszedłby na przejście. Za to ty jako wyprzedzający byś go nie widział w momencie gdy on wchodziłby na twoj pas przez co doszłoby do tragedii.

Najlepszy przepis jaki istnieje (i nie tego roku tylko istniejący od 25 lat), a jego egzekwowanie powinno być zawsze surowo karane. Tym bardziej, że sporo głupich kierowców tłumaczy się jeszcze tekstami
@Krupier: jak pieszy jest idiotą i nie sprawdza czy lewy pas jwst wolny tylko lezie w ciemno, to jego miejsce jest na oiomie albow szpitalu.
Trzeba mózgu nie mieć.
Ależ mnie #!$%@? usprawiedliwianie glupoty pieszych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derigen90: jedyną głupotą w takiej sytuacji wykazuje się kierowca.

Dlaczego nie pozwalasz pieszemu czuć się bezpiecznie w miejscu, w którym ma pierwszeństwo?

Ty też na skrzyżowaniu z pierwszeństwem za każdym razem zwalniasz i się rozglądasz. Nie, nie robisz tego.

Zasada ograniczonego zaufania, mówi ci to coś?
@Krupier:

Ty też na skrzyżowaniu z pierwszeństwem za każdym razem zwalniasz i się rozglądasz. Nie, nie robisz tego.


Tlumaczykem tutaj to setki razy. Nie chce mi się kolejny.
Pieszy ma fo przejścia 1, 2, lub 3 przejscia. Stanąć może w ulamku sekundy, natychmiast. Ma nieporównywalnie większe możliwości na ocenę sytuacji w porównaniu do kierowcy.
Pieszy ma tylko jedno, jedyne zadanie. I nawet tego większość nie potrafi.
Zawsze to hejtowałem i dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derigen90: jedyną bezmyślnością w tej sytuacji wykazują się kierowcy. Jeśli kogoś przerasta nie wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to chyba jednak powinien się zastanowić nad tym czy nadaje się do prowadzenia pojazdów w ruchu publicznym.

Tym bardziej, że tak jak mówiłem - to jest przepis istniejący od 25 lat. To chyba wystarczający czas by się do niego przyzwyczaić.

P.S. Powiedz mi jak w takiej sytuacji ma się zachować niewidomy?
nie, dawniej nie był masowo interpretowany w ten idiotyczny sposób w jaki jest od niedawna


@Singu__: Sorry, ale bzdura. Przecież interpretacja zakazu wyprzedzania na przejściu nie uległa żadnej zmianie. Z resztą trudno to mówić o jakiejś interpretacji tak prostego przepisu.

Z resztą, pooglądaj sobie archiwalne odcinki Jedź Bezpiecznie np. sprzed 10 lat - interpretacja dokładnie taka sama.