Wpis z mikrobloga

Polecam uruchamiać grę z DX11 exce. Identyczne ustawienia DX12 novigrad 50fpsów użycie karty 70%, DX11: 70+ fpsów użycie gpu 100%. Krótko mówiąc render na DX12 jest skopany przez co w novigardzie nawet na RTX4090 niezależnie od rozdzielczości i z najlepszy możliwym cpu nie będzie więcej niż 40 fps nawet w 1080p xD Mówiąc krótko znów to zrobili, dwa lata czekania i konsumenci opluci zepsutą implementacją RT i DX12 xD

#wiedzmin3 #cdprojektred #pcmasterrace
Zuben - Polecam uruchamiać grę z DX11 exce. Identyczne ustawienia DX12 novigrad 50fps...
  • 15
nie oglądałem filmu, ale ja z DLSS+FG (DLSS3) mam w 4k w Novigradzie 95-114 klatek na 4090 i i713700k


@MarteenVaanThomm: A jakie masz użycie GPU? I spróbuj sprawdzić novigrad w 1440p bez DLSS i generowania klate.
@Zuben: chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, w 1440p na TAAU i bez FG (żadnego dlss czy generowania klatek) mam utylizację GPU skaczącą od 78 do 92 procent i klatki 60-70 w Novigradzie

Takie pytanie gra instalowana od zera czy updatowana z już istniejącej?


@Zuben: ściągałem na czysto od zera
chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, w 1440p na TAAU i bez FG (żadnego dlss czy generowania klatek) mam utylizację GPU skaczącą od 78 do 92 procent i klatki 60-70 w Novigradzie


@MarteenVaanThomm: O widzisz ja na 3060TI na TAAU maksymalnych(bez jedynie rt) w QHD mam od 60-70% wykorzystania karty i ciągłe dropy, po przełączeniu na DX11 i identycznych ustawianiach 70-80 klatek i 99% utylizacji.

ściągałem na czysto od zera


@
tyle że na DX11 nie ma raytracingu czyli jedyna rzecz warta uwagi w tej aktualizacji bo wszystko inne mody robiły lepiej


@pran: prawie wszystko inne to są właśnie dodane mody, oni chyba nic nawet nie robili by je poprawić xD