Wpis z mikrobloga

Mirko z #ogrzewanie mam kocioł gazowy Junkers cerapur z termostatem pokojowym Bosch który działa chyba na magistrali EMS 2.
Chyba ten (ale na pewno tak podobnie wygląda)
https://allegro.pl/oferta/junkers-bosch-regulator-pogodowy-cr-50-12793248904

Czy mogę dołożyć jeszcze jeden termostat bez jakichś problemów? Dokładnie ten chciałbym kupić.
Czy trzeba się bardziej pobawić niż podpiąć kabelki do siebie i tyle?
#automatykadomowa może?
  • 6
@19ludwik91: nie da rady, a nawet jak byś znalazł jakieś rozwiązanie z dwoma regulatorami (da się np tybox od delta dore tak zaprogramować bezprzewodowe) to i tak mimo ze żądanie pracy będzie z góry to grzał będzie cały dom bo kocioł się włączy.

Jak chcesz dwa różne obiegi to trzeba przerobić instalacje na taka ze sprzęgłem i osobniki pompami na obieg parteru i obieg piętra. Wtedy już rozwiązań automatyki jest mnóstwo.
@rajman to że będzie grzał cały dom mi nie przeszkadza , na grzejnikach mam założone elektroniczne głowice termostatyczne więc mogę zamykać grzejniki.

Ale jak nie da rady podpiąć dwóch równolegle to i tak tego nie mogę zrobić.
@rajman ciekawe w instrukcji do Ems junkersa jest taka możliwość.
Tłumaczenie z niemieckiego:
(2016/05)

Zewnętrzny czujnik temperatury w pomieszczeniu

Jeżeli instalacja modułu obsługowego C 400/CW 800 (z wbudowanym czujnikiem temperatury pomieszczenia)
w korzystnej pozycji sterowania nie jest pożądane ze względów optycznych lub z powodu ograniczenia komfortu obsługi, podstawowy regulator pokojowy CR 10 (H) może być używany jako zewnętrzny czujnik temperatury w pomieszczeniu.

W takim przypadku zewnętrzny czujnik temperatury pomieszczenia musi być zarejestrowany
@19ludwik91: W opisanej przez Ciebie sytuacji sterownik pogodowy, cw400 jest zabudowany na kotle i steruje np krzywa grzewcza, przedziałami czasowymi ale nie według temperatury pomieszczenia który ma wbudowany tylko właśnie przez inny sterownik jak cr10 czy cr100 służący za czujnik pomieszczenia. To nie jest sytuacja o której pisze op.