Wpis z mikrobloga

DS220+ to gowno, nie kupowac jako NAS ale bardziej jako dysk hdd z dostepem do sieci.
Nie uzywalbym tego do czegos wiecej niz backup fapfolderu, potrafi sie zawiesic na 10h xd narazie, zajmij sie lepiej czyms innym.
Poza tym wolne w #!$%@?, moze drogie modele maja wiecej do zaoferowania, ale ja juz nie dam sie zlapac na oszukancze reklamy oplywajace miodem.
Tak jak powiedzial Linus, jak nas to tylko truenas.
#!$%@? czuje sie jak frajer bo chcialem laptopa a dalem sie naciagnac na chromebooka XD
350e poszlo sie #!$%@?.
#synology
  • 22
@I-____-I: Mam na tym docker. Bazę danych postgresql, nginx i odpaliłem ubuntu desktop (ale remote desktop to nie na takim serwerze). Może napiszesz sam co Ci wolno działa, a nie piszesz jakieś bzdury o androidzie.
@kzabor: jest na 100% caly czas, nawet zrywa loga kilka razy.
Nie ma znaczenia co, dwa kontenery i klęka na 10h przeciez to jest niepowazne, rozumiem jeszcze jakby mi dockera killowalo a nie caly server.
Ogolnie rpi na nextcloud radzi sobie z 10x lepiej a kosztuje sporo mniej.
W synology placi sie za marke i uczucie premium z czego to drugie to gowno prawda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@I-____-I: Ja z 10gb Ramu i dyskiem Cmr, nie mogę narzekać. Ok 10 kontenerów w dockerze, ze 3 kompy na backup, 3 telefony, server Plex, z ktorego korzysta kilka osób i nie pamiętam kiedy go restartowałem. Dzisiaj uruchomiłem też server Roon do audio i wszystko śmiga.
@I-____-I: Nie ma to jak monitorami zabić serwer. Widać, że są piki co zabijają. Może trzeba na się na nich skupić. I na pewno przyda się więcej RAM-u jak masz tyle kontenerów. RAM nie musi być od Synology (będzie tylko powiadomienie, że moduł nie jest oryginalny).
@I-____-I: Wygląda to na dużą liczę operacji zapisu i odczytu ale małej ilości danych. Może warto wyłączyć po kolei kontenery by na mierzyć który kontener tak często zapisuje i czyta z dysku.