Wpis z mikrobloga

Jaki byście polecili samochód do +- 100k pln spełniająćy poniższe kryteria:
- najlepiej AWD (najlepiej stały), ewentualnie RWD
- tylko benzyna
- tylko samochody z mocą powżyej 250 koni mechanicznych
- pojemność silnika raczej nie powyżej 3.0, ale nie jest to wymóg konieczny
- żadna marka z USA
- automat dwusprzęgłowy lub klasyczny (aczkolwiek mogę zastanowić się nad dobrym manualem)
- nadwozie każde poza SUVami czy jakimiś vanami
- warunek konieczny: niezawodność - nie chodzi mi o to, żeby samochód był tani w utrzymaniu, ale ma się po prostu nie psuć, lub psuć jak najmniej, po prostu nie lubię jak samochód siedzi więcej u mechanika niż ja nim jeżdżę (więc nie piszcie o jakiś starych M3, S4 czy innych tego typu)
Myślałem nad jakimś Bubaru, Volvo, Audi lub BMW
#motoryzacja #samochody #auta
  • 10
@Gaahl75: Jeździłem przez ostatni weekend a4 250 koni 2.0 R4 z quattro i automacie. Nie moja bajka ale na śniegu jeździło się cudowanie mimo opon wielosezonowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gaahl75: jeśli chodzi o awarie typu "nie jedziesz dalej" to są dość niezawodne, raczej się przy tym silniku/skrzyni nie pojawiają. koszty utrzymania będą spore. ale warto, dla wnętrza i warunków jezdnych

PS jedynie unikaj tych z silnikiem 2.0 245hp (528i) - to nie jest udany motor
@xardas_pl: Nie neguję powszechnej słabej opinii o silniku 2.0 245hp (528i), ale od siebie powiem, że ja akurat mam F10 z takim silnikiem i jestem bardzo zadowolony - zero, nawet najmniejszych problemów, więc sam mogę polecić.
@Gaahl75: Alfa Romeo Giulia 2.0t automat (chwalony ZF 8HP), najlepiej od razu wersja 280KM. Wbrew pozorom nie miewa problemów technicznych. Jeśli może być starszy to rozważ jeszcze Mercedes C350 CGI 306KM (i tylko wersja o tej mocy, bo to inny silnik - bez wad, w odróżnieniu od tych 3.5l o mniejszej mocy, np 272KM).