Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiś telefon dla seniora? Szukam czegoś dla babci lvl90 i to co znajduję wpisując "telefon dla seniora" to jakaś porażka - albo ma słabe bebechy albo ludzie piszą w opiniach, że telefon się wiesza co dla mnie jest absolutnie nie do przyjęcia. Może kupowaliście coś podobnego? Wymagania minimum:

- Duże fizyczne przyciski (smartfony z dotykowym ekranem odpadają - babcia ma problem z obsługą takich urządzeń)
- Soft który w prostu sposób udostępnia tylko podstawowe funkcjonalności (telefon, aparat, galeria zdjęć itp.) i po prostu działa. Bez zawieszeń, zbędnych komunikatów itd.
- W miarę przyzwoity aparat i w miarę przyzwoity wyświetlacz do przeglądania zdjęć. Wiem, że nie dostanę jakości najnowszych flagowców ale w tych telefonach dla seniora które oglądam są aparaty ~1.0Mpx więc już bardzo słabe. Wystarczy "przyzwoita" jakość.
- Bateria która wytrzymuje +24h
- Cena nie gra roli

#telefony #gsm #smartfon
  • 13
Problem w tym, że babcia lubi sobie robić zdjęcia prawnuków/przyrody itd. W obecnym telefonie ma aparat VGA i trochę narzeka na jakość. Tak jak pisałem, wiem, że te zdjęcia nadal będą słabej jakości w takim telefonie dla starszej osoby ale jakość jak w telefonach sprzed 10 lat to trochę za mało.
Dlatego też zadałem pytanie bo znalezienie takiego telefonu nie jest łatwe.
@lipa13: Mógłbyś jej zawsze kupić jakiegoś iPhone 6s i ustawić tak żeby wszystko było duże. iPhone jest prosty w obsłudze, nie zacina się i będzie robił fajne zdjęcia. Tylko nie wiem czy babcia by ogarnęła dotykowy ekran.
Bo niestety wszystkie telefony z fizyczna klawiatura czy te „dla seniora” aparat będą miały okropny na dzisiejsze standardy
@lipa13: wiekszosc telefonów dla seniorów nie ma aparatu, zdjęć, wyświetlacza. Spróbuj może flagowca i launcher dla seniorów (w tym te płatne). Wtedy zamiast smartphone'a z apkami masz tylko np. 4 kafelki, telefon, aparat, zdjęcia i wszystko wielkimi literami.