Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#zima #samochody #motoryzacja
Kuźwa mirki co mogę jeszcze zrobić żeby nie zastawać rano zamarzniętych szyb od środka?
Wody w aucie nie ma, dywaniki mam gumowe, wysypuje z nich regularnie bo dzieci z tyłu nanoszą, jeżdżę cały rok na klimie.
Mimo tego potrafi zaparować w chłodniejsze dni no a po takiej mroźnej nocy jak dziś miałem skrobanie wszystkich szyb z obu stron...
  • 26
@Jack0wy: Jeśli szyby parują, to ta woda musi gdzieś być, tylko jej jeszcze nie znalazłeś. Delikatną pomocą jeszcze może być to, żebyś po każdej dłuższej jeździe wywietrzył porządnie auto, żeby wypuścić ciepłe powietrze z wilgocią i dopiero je zamykał. Ale skoro aż szyby zamarzają od środka to zgaduję, że woda musi gdzieś być. Sprawdź mniej oczywiste miejsca jak np wnęki bagażnika.
@Jack0wy: skoro zamarza to wodę masz, tylko nie wiesz gdzie. Kilka pomysłów, też z tym walczyłem:

- kup pochlaniacz, kładzie się go na szybę, a co kilka dni suszy w mikrofali
- jak kończysz podróż i auto jest ciepłe, otwórz szyby minimalnie (1-2cm) i pozwól by wywiało mokre ciepłe powietrze przez 1m.
- jak powyższe nie pomogą, to wilgość masz znacznie więcej gdzieś (jak wyżej, miejsce pod kołem zapasowym, w drzwiach
@Jack0wy: ja mam czyste, jak wsiadam a po 1-2 min już zachodzą szronem od środka. Jeśli chodzi o wilgoć to podejrzewam czy to nie ta z butów. Myślę, żeby włączać klimę tuż przed zgaszeniem silnika na kilka minut.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jack0wy: Sprawdź wnęki bagażnika, wykładziny pod dywanikami (wnękę tam gdzie jest wybity VIN). U mnie pękła masa uszczelniająca w okolicach listew dachowych i woda ciekła aż do płyty podłogowej.
@Jack0wy: nie wiem jaki masz samochód, ale w niektórych jest problem z odpływem wody z podszybia (zatykają się kanaliki). Woda potrafi wtedy stać blisko wlotu powietrza do nagrzewnicy i wszystko paruje.

A no i wrzuć sobie jakiś pochłaniacz wilgoci - np żwirek sylikonowy dla kotów zawinięty w skarpetę. Może niezbyt ładne, ale dobrze zbiera wilgoć.
@Jack0wy: grzej w środku ile fabryka dała podczas jazdy, jak masz możliwość i będziesz bez dzieci jechać to jedna szyba lekko w dół żeby wszystko odparowywało. Szyby umyj dobrze środkiem na bazie alkoholu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jack0wy: Kilka starych skarpetek bez dziur do nich wsypujesz żwirek dla kota i zawiązujesz. Robisz takich kilka i rozkładasz w aucie na kilka dni. Wychodzi taniej niż pochłaniacze wilgoci.