Wpis z mikrobloga

Jeśli studiujesz typowo męski zawód na polibudzie to co się dziwisz?


@Mezomorfix: Gdzie się dziwie? Mówie jak jest i osobiście uważam to za niesprawiedliwe.

i to my jesteśmy trakowani z góry jak obywatele 2 kategorii.


Rozumiem że podałeś ten przykład bo uważasz że to sprawiedliwe i nic nie powinno się z tym robić? Ja na przykład bym chciał żeby mężczyźni na takich kierunkach byli traktowani równo, myślę że nie jestem jedyny.
No beka w #!$%@?. A że sprawką lewactwa jest to, że na etacie pracuje się "tylko" 40h tygodniowo, do pracy nie wysyła się dzieci, mamy powszechną opiekę zdrowotną (haha - beka, bo i tak chodzisz do lekarza prywatnie xD - jasne, zwłaszcza jak masz jakąś chorobę typu nowotwór xD - leczysz się wtedy na własny koszt, mhm), itp. itd.?


@MrGalosh: no ja nie dziękuję za prawo pracy bo mnie kosztowało swego
@yahoomlody: widzialam na wykopie scene z jakiegos filmu, gdzie juz gra jako facet. Wygladalo to karykaturalnie przy jej kolegach, mezczyznach z full broda, umiesnionymi i wiekszymi cialami, czy wzrostem 180 i wiecej. Jeszcze jakby ja wkleili do filmu o nastolatkach przechodzacych takie problemy... Ale w zupelnie zwyklym filmie o byle jakiej tematyce to to nie pasuje po prostu do jej wygladu. Teraz to moze grac 12-letnich chlopcow, a nie doroslego faceta
@ItsFine

Rozumiem że podałeś ten przykład bo uważasz że to sprawiedliwe i nic nie powinno się z tym robić?


A co z tym niby zrobisz? Więcej wrzeszczących feministek o patriarchacie?
Co ci poradzę na to że mężczyźni dużo częściej mają predyspozycje do zawodów technicznych, a kobiety zostały predysponowane głównie do rodzenia dzieci? Kobiety pełnią ważniejszą funkcje w społeczeństwie i mają z tego powodu pełno przywilejów i nie mam z tym problemu (o
@pieczony_szczur_z_ogniska ja uwazam ze chodzi przede wszystkim o motywacje. mezczyzni maja bardzo duzy bat motywacyjny w postaci seksu. musza byc albo bardzo przystojni albo musza zarabiac wiecej niz kobieta. zmiana wygladu jest mozliwa tylko w niewielkim stopniu o ile ktos nie jest ulanym grubasem, wiec pozostaje kariera. kobieta natomiast - nie jest oceniana przez zarobki. to kobiety mowia ze nie chca biedniejszych partnerow od siebie. wiec wymagaja zeby facet zarabial wiecej, jednoczesnie
@little_muffin ale nie chcialabys spotykac sie z takim co zarabia wiecej? a byli przystojni? jesli tak to masz odpowiedz. tak jak napisalem w poprzednim komentarzu, facet musi miec albo to albo to. kobiety za atrakcyjnych uwazaja tylko ok 10-20% mezczyzn. cala reszta albo sie zmotywuje do zarabiania albo beda mieli seks raz na rok.
spotykac sie z takim co zarabia wiecej?


@gharman: w sumie to nie. Facet co wiecej zarabia to pewnie pracuje duzo i nie bedzie mial dla mnie czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus bylby to bardzo dominujacy typ czlowieka, a tacy nie sa w moim guscie, lubie spokojnych i ugodowych ludzi. Co do urody osob z ktorymi sie spotykalam - niektorzy byli przystojni, niektorzy nie. Jak typ ma
widzialam na wykopie scene z jakiegos filmu, gdzie juz gra jako facet. Wygladalo to karykaturalnie przy jej kolegach, mezczyznach z full broda, umiesnionymi i wiekszymi cialami, czy wzrostem 180 i wiecej. Jeszcze jakby ja wkleili do filmu o nastolatkach przechodzacych takie problemy... Ale w zupelnie zwyklym filmie o byle jakiej tematyce to to nie pasuje po prostu do jej wygladu. Teraz to moze grac 12-letnich chlopcow, a nie doroslego faceta w grupie