Wpis z mikrobloga

Oglądałem ostatnio wypowiedź Mentzena odnośnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe mówił tam ,że silna armia gotowa do odparcia najeźdźcy to nie tylko armia zawodowa a też odpowiednio przeszkoleni cywile, i że jak pis musiał #!$%@?ć ten kraj ażeby młodym chłopaczkom nie chciało się go bronić i że powinni wymyśleć jakieś zachęty. I o ile zawsze byłem i będę za konfą jeśli trzeba będzie na coś głosować, o tyle tutaj zacząłem się zastanawiać na dwa fronty, a mianowicie:

1. Skoro zawodowa armia sama nie da rady, to czy to nie znaczy że jest za mała / za słabo wyszkolona / za słabo wyposażona?
2. Jeśli jest tak jak wyżej napisałem, to czemu nie lepiej doszkolić / dokupić wyposażenia obecnych zawodowych żołnierzy, którzy mają jakiekolwiek pojęcie militarne niż szkolić cywila który za wszelką cenę chcę uniknąć wojska? A znając pisowskie szkolenie to będzie strata kilkudziesięciu dni i masa nerwów, możliwość #!$%@? cię z roboty lub głodowanie twojej rodziny.
3. Kolejna sprawa, jeśli zawodowców jest za mało, to może zachęty powinny być ale dla osób zastanawiających się nad zawodową służbą wojskową - np. wyższy żołd? Ulgi podatkowe dla żołnierzy? Tańsze paliwo na łobajtowskym łorlenie?
4. Zachęta do służby wojskowej cywila w wykonaniu pissu będzie w stylu "e jak przyjdziesz to wora skręcimy Ci tylko raz, a do grzejnika zameldujesz się tylko 2x w tygodniu" XD
5. Kolejna sprawa - jakość tych "ćwiczeń" - jestem niemal w 100% przekonany ,że typowy cywil podczas powszechnej mobilizacji zostanie lepiej przeszkolony w 24h niż w 33dni w pisowskim stylu na poligonie.
6. Z niewolnika nie ma pracownika, a tym bardziej żołnierza - będąc do tego przymuszanym nieuniknione będą sytuacje via ta u ruskich gdzie gość otworzył ogień do jakiegoś tam porucznika czy innego trepa, dodatkowo stan psychiczny młodych polaków po 2 latach plandemii jest opłakany więc może być różnie, tym bardziej jak nagle będzie ktoś na Ciebie darł ryja przez 12h dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. Idealną zachętą do przeszkolenia cywili w wojskowym stylu będą np. dni otwarte na strzelnicach połączone ze szkoleniem z obsługi broni przy udziale żołnierzy, dni otwarte na poligonach gdzie będzie można rywalizować i sprawdzać swoją sprawność fizyczna wraz z innymi chętnymi ludźmi, dobrowolne i darmowe szkolenia a'la lekcja w szkole - z łączności radiowej, orientacji w terenie, dodatkowo ćwiczenia z taktyki, proste ćwiczenia samoobrony itd. Jakby takie były w moim mieście chętnie bym się wybrał, bo czemu nie?

8. Ostatnia sprawa - Z jednym co powiedział Mentzen się zgodzę - zobaczcie jak bardzo #!$%@? jest ten kraj, gdzie w ludziach którzy są lub kiedyś byli mocnymi patriotami (vide ja) nie budzi się nawet maleńka iskra do walki, za co miałbym walczyć? Za ropę po 7.60zł? Za chleb po 10zł? Za 2 litry coli za 9zł? Za masło po 8zł? Za fajki za 2 dychy, za 0,5l wódki średniej jakości za 30zł? Za tonę węgla po 3 koła? Za kolejnie nieudolne inwestycje pisuarów? Za Łobajtka? Za Głapińskiego i 18% inflacji (a 50% realnej)? Za największe w historii utrudnienia w prowadzeniu małej działalności gospodarczej? Za najsłabszą złotówkę od 20 lat? Za 70mln wydanych na kopertowe wybory które się nie odbyły? Za najczystszą na świecie odrę? Za 2mld na publiczną szczujnie propagandową robiącą wodę z mózgu starych i głupich ludzi? Za kolejne "sukcesy" tych nieudolnych patałachów? Za socjalistów i socjalizm? No #!$%@?, mógłbym tak tydzień wymieniać aż by mi palce odpadły przy pisaniu. #!$%@?, tu się ledwo żyje a z dnia na dzień jest coraz gorzej, i ja miałbym jeszcze walczyć o ten padół? O kulturę, historie, krajobraz, język - okej zgodzę się ale żadną z tych rzeczy się nie najem ani ja, ani moja rodzina ani nikt inny...

Takie tam mnie naszły przemyślenia, dajcie znać co sądzicie mirasy.

#wojna #konfederacja #4konserwy #mobilizacja
  • 14
1. Skoro zawodowa armia sama nie da rady, to czy to nie znaczy że jest za mała / za słabo wyszkolona / za słabo wyposażona?

nawet doskonale zmotywowana i wyposażona armia nie da rady hordom noobków low lewelków jeżeli ci mają przewage 20-30 krotną
`

Putin gra na unicestwienie federacji rosyjskiej, innego wytłumaczenia nie ma.
na kłamstwach ten były gangster osiedlowy zbudował swoją pozycje i kłamstwa doprowadzą go do ruiny
on głęboko
@siemawpadajdomejkuchni: myśle Mireczku że jedno i drugie jest potrzebne w sensie w kraju musi być dobrobyt i obywatele muszą czuć się dobrze w swoim kraju żebyśmy mieli jak najwiecej chętnych ale trzeba płacić dużo i dbać o tą armie żeby była dobrze wyposażona i miała nowoczesny sprzęt bo jak będziemy mieli dużo wojaków ale niedofinansowaną armie to zmarnujemy ich potencjał bo żołnierz bez wyposażenia to sarna wrzucona lwom na pożarcie a
Jeśli jest tak jak wyżej napisałem, to czemu nie lepiej doszkolić / dokupić wyposażenia obecnych zawodowych żołnierzy, którzy mają jakiekolwiek pojęcie militarne niż szkolić cywila który za wszelką cenę chcę uniknąć wojska? A znając pisowskie szkolenie to będzie strata kilkudziesięciu dni i masa nerwów, możliwość #!$%@? cię z roboty lub głodowanie twojej rodziny.


@siemawpadajdomejkuchni: Tylko, że to właśnie wprowadza ta ustawa - zwiększenie wojska do 350 tys., większe wydatki na wojsko,
@siemawpadajdomejkuchni: 9. Oni sa koniunkturalistami bez moralności i idei, co nam wszystkim pokazali nocą 11 marca. Dla mnie całe to towarzystwo jest skreślone a to co teraz robią to starają się odwracać kota ogonem, byśmy zapomnieli że zagłosowali za zniewoleniem nas na 90 dni co roku, aż do głodowej emerytury, do której się nawet nie doczołgałgamy z przepracowania.
Pobierz mikolaj-von-ventzlowski - @siemawpadajdomejkuchni: 9. Oni sa koniunkturalistami bez m...
źródło: comment_16709829346cDSuO9lHwmQBpCMmOqEpY.jpg
1. Skoro zawodowa armia sama nie da rady, to czy to nie znaczy że jest za mała / za słabo wyszkolona / za słabo wyposażona?


@siemawpadajdomejkuchni: żadne państwo nie polega na samej armii zawodowej, może z wyjątkiem Watykanu. Nawet USA używało rezerw w Iraku czy Afganistanie. Dodatkowo, jeśli twój przeciwnik jest kilkukrotnie liczniejszy i bogatszy, to może zawsze wystawić więcej żołnierzy zawodowych niż masz ich ty. Na Litwę czy Słowację nasza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siemawpadajdomejkuchni:
1. Zawodowa armia.
2. WOT czyli odpowiednik Gwardii narodowej z USA.
3. Powszechna edukacja (mężczyzn i kobiet) z przywróceniem do szkół PO i rezygnacji z propagandowego tworu pod nazwą HiT na rzecz WOS.

Dlaczego uważam że PO jest ważne? Bo daje wszystkim podstawy jak zachowywać się w sytuacji zagrożeń, udzielać pierwszej pomocy, korzystać z map, sprzętu ochrony czy strzelać. Do tego bez potrzeby koszarowania czy umundurowania. Ktoś kto zdecyduje się
A co ma #!$%@? piernik do wiatraka? Jesteś debilem?

@siemawpadajdomejkuchni: Dlaczego odpowiadasz mi takim słownictwem? Ja się tylko odniosłem do Twojej wypowiedzi.

nie budzi się nawet maleńka iskra do walki, za co miałbym walczyć?

Napisałeś, że nie chcesz bronić kraju. W takim razie, jeśli się nie bronimy, w przypadku inwazji Rosji zostajemy zajęci. I zastanawiam się, czy myślałeś nad tym, jakie wtedy będą warunki życia, tzn. czy będą lepsze niż dziś.
@werter_do_jercewa: Odpisałem tak bo dla mnie takie #!$%@? że zostaniemy zajęci przez rusoli jest wyssane z palca i sprawia ,że się gotuje. Dlaczego? Już Ci mówię:
Po 1. Ruscy nie mogą sobie poradzić z Ukrą od niemal roku i raczej to się nie zmieni, ps: tak wiem że tam dużo cywili i ochotników pomaga zawodowcom.
Po 2. Nawet gdyby jakimś cudem wygrali tą wojnę, przypuśćmy za te 2-3 lata. to będą