Wpis z mikrobloga

Zamawiałem rzeczy na aliexpress i wg alipaczki ostatnie dane trackingowe są z 20.09.2022. Do tej pory nie dostałem przesyłki. Jest opcja sprawdzenia co się z nią dzieje? Wniosłem o refund u majfrenda, ale on z kolei mówi, że to problem przewoźnika.

Inbound scan (Nysa)

Przesyłka została przekazana do lokalnej firmy kurierskiej

PRZESYŁKA DOTARŁA DO ODDZIAŁU


#aliexpress #alipaczka
  • 20
ale on z kolei mówi, że to problem przewoźnika.


@teekop: i to nie jest twój problem tylko jego

pytanie podstawowe, czy jest to przesyłka rejestrowana czy sprawdzasz gównotracking przesyłki nierejestrowanej?
@graycoast: Sprzedawca odrzucił refund, więc go ponowiłem i Aliexpress zaakceptowało moje żądanie zwrotu 100% wartości przesyłki. Świat Przesyłek odpowiedział na moje pytanie i w skrócie - "nie wiemy gdzie jest paczka"
@teekop: mam dwa zamówienia z 22.09 z różnych sklepów,obie ostatni update mają z 05.10(wiem że to szacunkowy,bo przesyłka nierejstrowana),też dostałeś 3 dni przed upływem 90 dni od wysyłki że towar dostarczony? bo ja dostałem takie maile dwa
@kocham-pati-3: tak, ale status zamówienia nie był ustawiony na "dostarczony" na koncie aliexpress, więc te maile olałem i dopiero jak minęło 60 dni to otworzyłem spór. Kasę już dostałem z powrotem.
@teekop: jestem w trakcie sporu i sprzedawca nie zgadza się na zwrot kasy,napisał mi że przesyłka być może leży w Świecie Przesyłek i każe mi do nich jechać po nią,mam jakieś 300 km a przedmiot wartości 23 zł,więc już zatankowałem i jadę tam XD
@kocham-pati-3 akurat nie ma dowodów na nic, ale wcześniejsze przesyłki do mnie normalnie przez nich przyszły i to w okresie ochronnym. Ostatnio to nawet im paczki kurierskie tam w grudniu utknęły to coś się dzieje i jest nawet możliwość, że jednak coś w ostateczności przyjdzie, tylko grubo spóźnione.
@kocham-pati-3: Do mnie przyszły dwie przesyłki z sierpnia do dwóch miesięcy bez problemu, ale z września jedna co dotarła do oddziału 11 października dotarła do mnie w połowie listopada, a ta która dotarła tam 17 października to do teraz do mnie nie dotarła. Jakiś niezły cyrk tam jest.
@kocham-pati-3: kończy się luty i przesyłki przyjęte w oddziale w październiku i listopadzie gdzieś do teraz wcięło. Nie wiem, czy oni sprzątają magazyn i chcą od razu wszystko przekazać Poczcie za jednym razem, czy co oni tam porobili. Jak tak robią to niech się lepiej pośpieszą, bo już w likwidacji są.