Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem swoją przygodę z krypto, planuję co miesiąc inwestować 1000-2000zł. Na ten moment jest to inwestycja średnioterminowa 2-5lat, ale z czasem może zmienię zdanie.
Pportfel to 60% btc i 40% ltc z uwagi na nadchodzący halving, ale im dłużej czytam, tym bardziej jestem przekonany do proporcji 90% bitcoin, reszta obojętnie. Czy to dobra strategia dla amatora?

Druga kwestia to portfel, gdzie to przechowywać? Na razie mam trust wallet na starym telefonie, ale w sumie nie wiem nawet jak to działa, co się stanie jeżeli stracę urządzenie? Czy sam portfel jest bezpieczny?
Jeżeli chodzi o cold wallet typu ledger, wiem, że jest to najbezpieczniejsze, ale co jeśli go zgubię, samoistnie przestanie działać, albo wpadnie mi do kibla? xD
W sumie dlaczego zwykły telefon nie może być cold walletem, czym się różni od ledgera?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 28
40% ltc


@Malkof: Co skłoniło Cię do inwestycji w tego trupa xd?

co jeśli go zgubię, samoistnie przestanie działać, albo wpadnie mi do kibla? xD


Nic, jeśli masz frazę seed

W sumie dlaczego zwykły telefon nie może być cold walletem, czym się różni od ledgera?


Bo jest urządzeniem dedykowanym tylko i wyłącznie do tego - na upartego to fotelem też wbijesz gwóźdź, tylko sam sobie odpowiedz na pytanie czy taki fotel
bo eth to najwieksza platforma dla aplikacji, ktore zyja na blockchainie


@emjot86: Tak, ale jest już dużo innych chainów które pełnią tą samą rolę, mają smart contracty, a opłaty ze ruchy na sieci nie są tak strasznie wysokie.

Dlatego na sam początek i przy takim rynku jak ten kupuj sobie tylko tego BTC, ewentualnie to eth ale z uwzględnieniem że jest to bardziej ryzykowne więc proporcje dobierz sobie odpowiednio 70% na
Tak, ale jest już dużo innych chainów które pełnią tą samą rolę


@Dietetyq: moglbys podac jakies, ktore stanowia realne konckurencje? Solana okazala sie scamem, algorand ma 96% inflacji i jest ghost chainem, bnb jest w calosci kontrolowane przez binance.

Wszystkie sa daleko w tyle zarowno pod wzledem technologii (zk L2 juz dzialaja na testnetach), decentralizacji, ilosci userow i funduszy, jakie blockchain przechowuje.