Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady. Zostałem poproszony o pomoc w poszukiwaniach nowej, małej terenówki. Warunki:
- wysoki prześwit
- napęd 4x4
- miło by było jakby był reduktor / blokada mostów, ale nie jest to must-have, nie będzie jeździł w ciężkim terenie
- skórzana tapicerka
- automat

Dotychczas był Jeep Renegade Trailhawk, teraz przyszedł czas na zmianę i okazuje się, że wybór porównywalnych modeli jest bardzo skromy. Oczywiście można pójść w kolejnego Renegade, ale jest ciężko z dostępnością, zwłaszcza bogatszych wersji. Szukałem Jimny, mega fajne, ALE - po pierwsze brak opcji skórzanej tapicerki, po drugie manuale są po ok. 110-120k, automat to już 200k PLN, co uważam za lekką przesadę (zwłaszcza, że nadal skóry brak :).
Jest oczywiście krótki Defender, no ale to nie ta półka cenowa, bo tu już się trzeba liczyć z 350-400k.
Macie jakieś pomysły jaka marka / model mogą spełniać te wymagania?

#samochody #offroad #4x4 #motoryzacja
  • 30
BMW E46 330xi - tu kilka modyfikacji trzeba jak zwiększenie prześwitu ale są do tego tanie zestawy.

Fiat Panda 4x4 jeszcze może?


@Argonzz: No tu tak, to jest propozycja ponadczasowa. Ale nowych szukam, a nowe E46 ciężko znaleźć :)
A Pandy w skórze nie robią :)
@mbasasello: ah sorki. Nie doczytałem że nowe ma być.

Tak offtopić to kumpel zrobił terenowe E46 i zadziwiająco dobrze radzi sobie w terenie. Tylko tam poszedł pełen pakiet modów za ~20tyś.
Tak offtopić to kumpel zrobił terenowe E46 i zadziwiająco dobrze radzi sobie w terenie. Tylko tam poszedł pełen pakiet modów za ~20tyś.


@Argonzz: Nie wątpię i sam uwielbiam takie klimaty. Ale tu jest poszukiwanie czegoś innego - nowa, ładna, automat, skóra i zdolność radzenia sobie w umiarkowanym terenie.
import


@Truptutupta: To ma być na fakturę, nówka. Także z importem kiepsko. Dlatego pytam o poradę odn. modeli dostępnych w PL.

Może nowe Bronco jak już będzie dostępny? Tylko jednak sporo większy niż Jimny / Renegade.

Ogólnie to wybór w Europie nie jest zbyt imponujący :P


@macias92: Dzięki, Bronco ciekawa opcja, przyjrzę się.