Wpis z mikrobloga

#kielce jakieś opinie o pracy w CCIG?
Bo na rekrutację idę dziś i się zastanawiam. Czytałem opinie różne na innej stronie i w sumie zastanawiają mnie dwie rzeczy
1. Część osób po rozmowie rekrutacyjnej podobno dostaje informację, że nie go nie wybrali bo np trafił się ktoś z lepszymi kwalifikacjami itd. Z drugiej strony od znajomych słyszałem że przyjmują każdego. No bo w sumie jakie można mieć wymagania co do kwalifikacji w pracy na słuchawce xD
2. Podobno w losowym momencie można zostać wysłanym do domu, albo zwolnionym, bo się nie robi wyniku. No ale przecież to nie od konsultanta w 100% zależy. Można zachęcić, ale na siłę nie wciśniesz np przedłużenia umowy. I czy ja wiem czy potrzeba do tego specjalnych kompetencji? Chyba na to nie bardzo ma się wpływ
#rozkminy #praca #callcenter
  • 12
@viciu03: > 2. Podobno w losowym momencie można zostać wysłanym do domu, albo zwolnionym, bo się nie robi wyniku. No ale przecież to nie od konsultanta w 100% zależy. Można zachęcić, ale na siłę nie wciśniesz np przedłużenia umowy. I czy ja wiem czy potrzeba do tego specjalnych kompetencji? Chyba na to nie bardzo ma się wpływ

Witamy w świecie telemarketingu. Akurat nie w ccig, ale lata temu pracowałem u konkurencji
@viciu03: Na pewno będzie szkolenie, ale jak dla mnie to jest praca dla ludzi z galaretowatym kręgosłupem moralnym. Generalnie moja przygoda z tym była bardzo krótka, teraz nawet z telemarketerami nie rozmawiam.
@viciu03: gdy jeszcze studiowałem (dawno temu) to rekrutacja była w miarę sensowna, sprawdzali to co jest Ci potrzebne w takiej pracy. Czyli to czy potrafisz się w miarę komunikować z obcymi ludźmi, no i czy jesteś w stanie formułować na potrzeby sytuacji jakąś argumentację. Nie przyjmowali każdego wtedy.

O losowych zwolnieniach też nie słyszałem, pewnie w tej kwestii mogło coś się zmienić.
@wuju84: czyli myślisz, że albo ktoś się do tego nadaje albo po prostu nie? Nie da się jakiejś techniki wykształcić żeby już na samej rozmowie dobrze wypaść?
@viciu03: nauczą Cię jak prowadzić rozmowę, ale jak będziesz walił szablonami to nikt z Tobą nie będzie chciał rozmawiać. Ogólnie jakieś umowy przedłużysz jak mają jakąś sensowną ofertę ale żeby robić dobre wyniki trzeba mieć gadane po prostu :) ja tam wytrzymałem chyba z 3 miesiące i podziękowałem. Wyniki miałem spoko, niektóre kobitki do których dzwoniłem chciały mój prywatny numer żeby się umówić :D
@BonerBogdan: nie mogę mieć sztywnych godzin bo zaczynam i kończę lekcje o różnych godzinach wiec nie będę w stanie 8h robić zwykle. Tym bardziej, że nie jestem z Kielc i dojeżdżam godzinę