Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: a czy masz wiedzę - jeżeli mam umowę o pracę i prowadzę działalność gospodarczą w zakresie taksówki - jak wyglądają składki?. Place składkę zdrowotną+ podatek, czy cały ZUS pomimo umowy o pracę?.
@Megawonsz_dziewienc: tak, mając umowę o pracę choćby na najniższą krajową - płacisz składkę zdrowotną i podatek.
W tej chwili rozliczam się "książką przychodów i rozchodów", a ciekawe jak taksówkarze prowadzą działalność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adzal: Aktualnie to biznes dla imigrantów z tych gorszych części świata, i to nie przypadek. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile można zarobić. Zrób sobie prosta tabelkę w excelu ze stawką za kilometr, kosztami eksploatacji i spalania auta na kilometr, porównaj z danymi średnimi prędkościami osiąganymi w danym mieście, weź pod uwagę że nie robisz każdego kilometra z klientem i na klienta czekasz aż wyjdzie z adresu. 25% chyba Uber
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adzal: jeśli już masz założona swoją działalność, która zarabia, i jako działalność poboczna chcesz się pobawić w Ubera to może mieć odrobine sensu. Ale jak masz specjalnie się w to pchać , to proszę, zaufaj mi, odpusc sobie. Całkiem możliwe że lepiej wyjdziesz finansowo na jakimś rozkładaniu towaru czy innym odśnieżaniu.

Są na taksówce czy pewnie i uberze dochodowe dni, ale one są wyjątkiem a nie regułą.
@dudzio97: To płacisz mu za udostępnianie licencji, czyli kilkadziesiąt zł tygodniowo, No i wypożyczasz albo kupujesz od niego kogut taxi i numery boczne i ewentualnie terminal jeśli tez prowadzi przewozy poza apkami. Ale najlepiej samemu dla siebie jeździć, bo tak to partner flotowy dostaje twoja kasę i dopiero ci ja wypłaca. A bywa tak ze się potrafi spóźnić o sporo albo w ogóle walić w penisa