Wpis z mikrobloga

@fervi: kwestia samej mocy sprzętu, no ale wiadomo tablety i fony rączej nie będą tak wydajne jak PC.

Co nie znaczy że są źle bo sporo rzeczy można zrobić na słabszym sprzęcie szczególnie jak zwykła praca biurowa.
@fervi: kwestia samej mocy sprzętu, no ale wiadomo tablety i fony rączej nie będą tak wydajne jak PC.


@Quassar: to nie jest kwestia samej mocy. Apkom na androida brakuje w #!$%@? rzeczy, które mają apki desktopowe.

@fervi: to jakis specjalny luncher ze wyglada jak desktop?


@Aserehehaehe: jak masz te samsung dex i inne #!$%@? to masz tam taki desktop wbudowany po podpięciu monitora do telefonu
@Kryspin013: a no to lipa...
W takim razie to chyba takie niski lub nie wymagające stanowiska..typu Internet i poczta.
Reszta to conajmniej laptop lub porządny pc.
Skoro mówisz że Android ma straszne braki w aplikacjach.
@Quassar: by ci to mniej więcej opisać to ogarnij, że apki nie mają w większości prawokliku obśłużonego albo w ogóle nie mają obsługi klawiszy F1-F12 xD

Nie wspominając już że jakieś kopiowanie tekstu czy coś na androidzie to jest tragedia bo działa w maksymalnie uproszczonym trybue by było wygodne pod dotyk
@Kryspin013: xD
Ja jednak całe życie na stacjonarce więc na szczęście nie muszę tak dziadować :D

Ale za swego czasu sporo musiałem dać za sprzęt ale warto było.
Do tego tablet i monitor z wyższej półki.

Za kompa 7k monitor 2.5k tablet wacoma kolejne 3k.

Programy jeden kupiłem reszte pobrałem bo już nie szło finansowo to spiąć.
Z dwa lata temu grafikę kupiłem rtx za 2.7k

No ale jestem w ch...
@fervi: Ktoś kiedyś powiedział, że system na którym nie możesz skompilować natywnej aplikacji i na tym samym systemie ją uruchomić, jest do niczego.
Ale w sumie z perspektywy nie-programisty to niektóre rzeczy możesz łatwiej zrobić niż na Windowsie (typu wstawianie zdjęć na Instagrama).
@Utylizacja: Z poziomu Androida możesz w teorii takie rzeczy robić. Pytanie czy chcesz :P

Termux to setki czy tysiące aplikacji Linuksowych przekompilowanych na Androida (więc Androidowe? :P), a dodatkowo możesz w chroot odpalić Ubuntu itd.
@fervi: No ja wiem, nawet próbowałem w Termuxie i się da. Tylko tu chodzi o taką naprawdę natywną - tak jak instalujesz ze sklepu, to taką chce skompilować. Po prostu Android Studio na Androida.
Może się da chrootami i odpalasz z VNC, ale na pewno nie zrobisz wszystkiego co mógłbyś zrobić z normalnego komputera.
@Utylizacja: Prawda, prawda. Mimo to ciekawy koncept i kto wie co będzie za X lat.

Oczywiście może to kwestia tego, iż nigdy Android Studio nie był na Androida XD A jakby jakimś cudem Android się rozwinął jako system desktopowy, to by to wszystko powstało