Wpis z mikrobloga

#boks #sztukiwalki #mma
Siemano jestem po kilkunastu treningach boksu, mocno się wkrecilem, potrzebuje od was sprawdzonej dobrej rady, co kupić jako WYPRAWKA początkującego wkręconego goscia co trenuje boks, polecane rekawice, polecana szczena, polecany kask, dobre polecane buty do boksu, owijki chyba większej różnicy nie ma, czekam na fajne info Pozdro.
  • 16
Rękawice - Green hill tiger. Jest to model startowy (konstrukcja rękawicy jest taka w jakiej boksują zawodnicy na turniejach amatorskich). Jako jedne z niewielu produkowane są w różnych rozmiarach i polecam Ci kupić większe (14 oz jeżeli myślisz ze będziesz sparował albo nawet będziesz miał ćwiczenia w parach). Oprócz tego te rękawice wyrabiają dobry nawyk zaciskania pieści podczas zadawania ciosów bo dłoń jest w nich lekko otwarta.

Kask - do wyboru do
@jozinzbazin_bozy: pierwsze 2-3 treningi powinieneś boksować bez owijek, żeby rozbić rękawice odrobinę, chociaż to może być jakaś bujda którą powtarzają bezsensownie trenerzy starej daty

Jak chcesz podejść do sprawy poważnie to na tarcze i worki poszukaj sobie jakichś rękawic tańszych i mniejszych. Na sparing najlepiej mieć 14oz albo 16oz jak jesteś wielkim chłopem i masz łapę jak bochen chleba.
No i najważniejsze to bawić się dobrze :)
@jozinzbazin_bozy:

i szczeke jakas dobra?


Ja mam i chwale sobie te od Opro (taką, wczesniej miałem od nich wersję dla osób z aparatem na zęby i nic mi się nigdy w aparat/zęby złego nie podziało mimo, że pare razy jakiś łokieć czy kolano dosięgnał twarzy. Mają też tańsze wersje, ale ja uznałem, że chce miec spokojna głowe skoro wydałęm sporo na naprawe zgryzu ( ͡° ͜ʖ ͡°
Na którejś stronie internetowej w zdjęciach szczęk jest tabela która pokazuje który model ma jakie funkcje. Nie pamietam czy te modele były nazywane od kruszców czy numerkami.

Rękawice dobre na małe dłonie (będę upierał się przy 14 bo 85kg to cios już swoje wazy) to Green hill punch 2 (tylko one maja konstrukcje taka ze dłoń jest zamknięta. Miej litość dla kolegów z sali bokserskiej i nie kupuj 12 jak jesteś takim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jozinzbazin_bozy: To po kolei:
1. Rękawice polski rynek jest niestety dość ograniczony od tym względem. Z takich w dobrej cenie to
Leone: https://leone.pl/product-pol-3455-Rekawice-bokserskie-ESSENTIAL-2.html
Adidas:
https://boxfit.pl/skora-naturalna/480-rekawice-speed-tilt-250-0.html
Żeby były uniwersalne, to przy Twojej wadze powinieneś wziąć minimum 14 uncji i nie używaj bez owijek nigdy.

Szczęka, tylko i wyłącznie Opro power fit. Kupisz tą i już nigdy żadna inna Ci nie będzie potrzebna. Na pewno nie kupuj takich zwykłych za 30 zł, bo
@luke4539: używam kasku marki ultimatum, to rosyjska firma kopiująca rozwiązania japońskiej marki Winning Japan. Bardzo dobrze wykonany kask, za taką cenę nie dało się kupić nic w podobnej jakości. Niestety przez wojnę na Ukrainie aktualnie bardzo ciężko dostępny szpej. Może jak masz kogoś znajomego z Białorusi, kto jeździ przez granicę, to mógłby ci pomóc o ile chcesz wydawać hajs w rosyjskich firmach w obecnej sytuacji ¯\_(ツ)_/¯

nie używaj bez owijek nigdy.