Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w wolnostojącej kamienicy w centrum miasta Ok. 110 metrów. Całkowicie do wyremontowania, z elektryka i ogrzewaniem bo stoi jeszcze piec kaflowy. Jak się zabrać do obmyślenia ile taki remont moze kosztować przy wykorzystaniu różnych nowoczesnych rozwiązań jak ogrzewanie podłogowe itd :) ? jak wyliczyć chociażby ogólny kosztorys takich prac ? #nieruchomosci #remont #remontujzwykopem
  • 11
@DaxterPoker: Już ci współczuję - masz tam chociaż betonowe stropy, czy drewniane gówno? Z którego roku to kamienica?

Instalacja elektryczna - licz ok. 10k PLN na takim metrażu
Podłogówka - wyjdzie ok. 200 PLN/m^2.
Źródło ciepła - założenie gazu/pieca i wszystkich dodatków - 15k-20k PLN. Pompa ciepła to z 30k.
Cała reszta typu hydraulika wody użytkowej, tynkowanie, gładziowanie, malowanie, wylewki/samopoziom/równanie drewnianego stropu płytami to spokojnie licz 1000 PLN/m^2.

Bez 150k nie
@DaxterPoker: systemem gospodarskim to na pewno ponad 100k, systemem zleconym 150-200k.

Jeśli to Twoje to warto rozważyć i się brać bo taniej niż kupno mieszkania, jeśli masz to w kupnie, to bym się powstrzymał, mimo że uwielbiam takie wyzwania...
No i jeszcze jaki tam jest strop?
@BHN_LLU: No właśnie to jest oferta gdzie mieszkanie wychodzi 3500 za metr także liczę nawet + 2 tys na metr z remontem wychodzi 5500 m2? Za duże wyremontowane mieszkanie w centrum … to nadal dobra okazja. Tylko boje się ze jak się na tym w ogóle nie znam to dopilnowanie wszystkiego mnie przerośnie :) a musiał bym polowe z całej inwestycji zakredytowac
@DaxterPoker: no co mam Ci powiedzieć do tego trzeba trochę doświadczenia, może i to warte świeczki.
Ja osobiście jakbym miał wolną kasę na taką inwestycję to bym rozważył (o ile nie jest to jakieś tam poddasze, albo wysokie piętro)

No i jeszcze kwestia policzyć ile wyjdzie to ogrzać oczywiście