Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, chyba czas się przebranżowić. Tylko mam wątpliwości - czy na pewno. Aktualnie net admin, cisco, routery, switche, linuksy, trochę pythona, trochę sql. Zarobki 6,5k netto, lat 35. No i pytanie czy jest sens iść dalej w pythona, czy w jakimś sensownym czasie uda mi się powiedzmy podwoić zarobki, a nie zejść na początek poniżej tego co mam jako junior? Fully remote byłoby idealnie, ale nie wiem, czy nie za dużo wymagam. Pomuszcie
#programowania #python

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639780097a12ddf16484154d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: ile czasu pracujesz w IT, że masz 6,5k netto w dzisiejszych czasach? 1-2 lata?

W korpo tyle dają na starcie :P A jak umiesz Linuksa to możesz iść w DevOpsy gdzie tyle netto na juniora to standard obecnie.

No i idź do czegoś co ma klientów z zagranicy (albo korpo, albo software house), a nie do polskiej firmy. Dobry admini Linuksowi są bardzo pożądani bo naprawdę dobrych po prostu brakuje
@Arogancky: mam kilku znajomych w Akamaiu na bardziej seniorskich stanowiskach i kokosów też jednak nie dają ;) Nie jest źle, ale branżowo szału też nie ma — ale jednak nadal więcej niż OP ma teraz.
@AnonimoweMirkoWyznania: Próbuj, tylko szczerze z doświadczenia Twój wiek może być problematyczny - nie chodzi mi tutaj o metrykę tylko o fakt, że takie przebranżowienie będzie od Ciebie wymagało sporej i systematycznej pracy. Pracy zarówno przed wysłaniem CV w postaci projektów własnych, jak i potem w nowej firmie żeby nadgonić, ogarnąć itd.

Więc sam sobie odpowiedz czy jesteś gotów na poświęcenie, czy bardziej już cenisz sobie swój spokój wewnętrzny, rutynę, masz hobby