Wpis z mikrobloga

Drodzy zwolennicy #antynatalizm #weganizm a szczególnie #efilizm a co wy sądzicie o ochronie środowiska, czy jest sens chronić okrutną naturę, czy może lepiej niech populacje zwierząt spadają i ilość cierpienia spada?
Tutaj ciekawa rozmowa na temat różnych podejść do ochrony środowiska wśród efilistów i wegan, ludzi wrażliwych na okrucieństwo, a nie zaślepionych kultem natury.
Czy katastrofa klimatyczna to jedyna szansa by jakkolwiek zmniejszyć cierpienie dzikich zwierząt na ziemi?
Czy może są jakieś inne realistyczne opcje by wcisnąć "czerwony guzik"
KsiezniczkaDunia - Drodzy zwolennicy #antynatalizm #weganizm a szczególnie #efilizm a...
  • 14
@KsiezniczkaDunia: Ja jestem za inteligentnym, zaplanowanym i permanentnym zniszczeniem planety. Wszelkie półśrodki mogą zostawić pole do ponownej regeneracji zjawiska życia.

Przypominam stan w jakim znajdowała się ziemia w czasie formowania: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2869525/ , więc powołując się na tę wiedzę, raczej nie mamy jeszcze dostępu do technologii umożliwiającej dokonanie ostatecznego #!$%@?.
@Manumortis: "Ja jestem za inteligentnym, zaplanowanym i permanentnym zniszczeniem planety. Wszelkie półśrodki mogą zostawić pole do ponownej regeneracji zjawiska życia."

Tak, ściąłem ostatnie drzewo aby korporacja mająca mnie za nie więcej niż gadające i chodzące narzędzie mogła zarobić, po czym poznałxś? /s

PS. Śmiech przez łzy. Cytując klasyka "Jak to jednak miło pomyśleć, że tylko człowiek może być draniem."
Pobierz Vatnajokull - @Manumortis: "Ja jestem za inteligentnym, zaplanowanym i permanentnym z...
źródło: comment_16709358975pFFA4GQBjsChnUNzuHD9g.jpg
@Manumortis: ale może nie powinniśmy patrzeć biernie na tę masakrę w naturze czekając na idealne rozwiązanie - i tak nie sądzę by kiedykolwiek efiliści byli tak silną grupą by mieli dostęp do bomby atomowej np. Może być to coś w stylu Nirvana fallacy gdy odrzucamy antyekologizm jako nieidealne rozwiązanie podczas gdy aktualnie nie ma żadnych innych opcji zmniejszenia lub zakończenia cierpienia na ziemi
@kopawdupeswiniom: Raczej odbudować raz a tak, żeby nie szło zniszczyć. Natura się stara, daje życie a wy takie coś. Wstydźcie się. Nie powinniście nawet mieć komfortu oddychania. Przed naturą powinniście się czołgać w podzięce. Słyszysz Hal? Czołgać. @HAL__9000