Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich zainteresowanych tematem #obowiazkowecwiczeniawojskowe, niech mi ktoś odpowie na jedno zasadnicze pytanie dlaczego takiego przeszkolenia nie robi się dla absolwentów np. Liceów mundurowych którzy w trakcie swojej 3 lub 4 letniej nauki odbyli szereg obowiązkowych ćwiczeń na poligonach jak i strzelnicy, a jeśli nie na typowo wojskowych poligonach to na terenie przypominającym poligon.

Co roku w Polsce po powyżej wspominanym liceum mamy kilka/kilkanaście tysięcy osób obytych z bronią, z życiem wojskowym itp. Jaki sens jest wzywać do woja człowieka który nigdy nie miał nic wspólnego z wojskiem a nie przypomnieć wyżej wspomnianym absolwentom ich życia w szkole średniej ? gdzie tutaj jest pisowska logika ?

Szeregowy @wolskiowojnie jako że w ostatnim czasie stałeś się gunwem wśród tych którzy ciebie wyprodukowali, ciebie też wzywam do odpowiedzi !!!

#ukraina #rosja #wojna
  • 16
@printHelloWorld: nie wiem jak teraz ale kiedyś był to normalny przedmiot do zaliczenia. na studiach można było jeszcze zrobić M3 na podchorążego (egzamin) albo zostać rezerwowym trapem bez egzaminu
@Rabusek: ponoć mają obowiązek wypłacić ekwiwalent do jakiejś tam ilości średnich krajowych i jeśli masz słaby stopień i specjalizację (jak ja) to dają sobie spokój i szukają kogoś poniżej tych pułapów by zapełnić stanowisko za mniejsze pieniądze
@fiolkins: pdk
ponoć mają obowiązek wypłacić ekwiwalent do jakiejś tam ilości średnich krajowych i jeśli masz słaby stopień i specjalizację (jak ja) to dają sobie spokój i szukają kogoś poniżej tych pułapów by zapełnić stanowisko za mniejsze pieniądze


@pablum: a jest jakieś potwierdzenie gdzieś? Serio jestme szalenie Ciękawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja nie mam żadnego stopnia, to juz chyba w ogole
@pablum: czekaj czekaj czyli jak w cywilu zarabiasz powiedzmy 8k brutto to powiedzmy na lape wychodzi tyle ile wg danych z tamtego roku srednio zarabia pułkownik to wojsko jest toba zainteresowane?

Bo zapewne a raczej na pewno mozna znalezc tańszych

Bo jesli te dane to prawda to widac ze slupiaja sie na tym aby tanim kosztem wziąć ludzi bo raczej wypłacić coś muszą za ten miesiąc
@printHelloWorld: max rekompensata za utracone zarobki to 720zł/dzień + 3k żołdu. Zatem za 30 dni max. 24k PLN (brutto) i zawsze biura mają prikaz by szukać niżej uposażonych z lepszą specjalizacją bo to się opłaca