Wpis z mikrobloga

Ale ja wiem ze te marki tylko wchodzą w grę, bardziej chodzi mi o konkretne modele


@Gaahl75: ale taki Michelin nie produkuje pięciu modeli zimowych opon w rozmiarze, tylko jedne - Alpin 5, a Goodyear ma tylko UltraGrip Performance

Nie masz wyboru między różnymi modelami. Dany producent to zazwyczaj jeden model, czasem można dobrać indeks czy nośność ale dalej w obrębie jednego modelu opony
@Gaahl75 Najmocniejsze auto ma 250 km z fwd, kontrola trakcji i tak nie pozwola na poślizg przy przyspieszaniu wiec jezdzi sie normalnie. Pytanie czy szukasz opon do daily jazdy czy do latania bokiem. Od siebie po prostu polecam te Dunlopy bo nie ma na nich niespodzianek na śliskiej drodze.
@Gaahl75: Szukasz opon zimowych w cenie 700-800+ i juz. Kazda marka ma jeden model topowy, dalsza selekcje robisz na podstawie sympatii / ktory wzor Ci sie bardziej podoba.
@bst: No właśnie o to mi chodzi - czy jest różnica pomiędzy modelami różnych Marek? Bo ja wiem ze szukam opon za 800 zł i tyle, tylko myślałem ze jakieś marki są lepsze od innych
@Gaahl75: Jeżeli nie mieszkasz w górach to Bridgestone Blizzak LM005. Mam je w swoim hot hatchu i naprawdę świetnie trzymają się na mokrym asfalcie. Nie jeździłem nimi na śniegu, ale u nas i tak głównie mamy pluchę na drogach, a podejrzewam że na śniegu też byłyby przyzwoite
@Atreyu: @Gaahl75: micheliny i pirelli gorzej trzymają niż nokiany WR snowproof
Miałem Alpiny 5 oraz P Zero, micheliny porównywalne z kleberami albo uniroyalem.
Pirelli trochę lepiej ale do dupy na śliskim przymarzniętym śniegu a mieszkam na dole wzniesienia i mieliły mimo że mam AWD.