Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #diy #handmade #narzedzia
Jestem motylka M8 od działającej wersji( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wycięty podłużna kieszeń na imbusa żeby nie latał na boki i kieszeń na dociąg noża. Wygląda to spoko. Klasyczne wersję mają dwie gałki do trzymania ale z uwagi na moje duże rąsie będę trzymał całe narzędzie więc profilowane będzie pod tym kątem.
Scutacarus - #stolarstwo #diy #handmade #narzedzia
Jestem motylka M8 od działającej w...

źródło: comment_1670759760rquQK2ceDVi4o4t2KNZMKI.jpg

Pobierz
  • 19
@Andi0987 przy taśmowej produkcji może i szybciej, ale pracując we własnym warsztacie dla jednej osoby takie narzędzie będzie szybsze niż cała procedura montowania frezów itp. Ponadto frez jest okrągły , a tym narzędziem możesz wyrównywać kąty proste w zagłębieniach. Nie wszystko co elektryczne jest lepsze, niektóre patenty pozostają niezmienne i nie da się ich zastąpić przy małej produkcji.
@Recydywa: xD tys chyba frezarki na oczy nie widział jak twierdzisz że w żłobienia kanału w czymkolwiek przeszkadza że frez jest okrągły ;D
Pozatym zwykła piła, tarcza z nożykami do wybierania i w pół minuty robisz taki kanalik, tym ręcznym popychadłem pewnie pół dnia, jedyne co tłumaczy stosowanie takiego urządzenia to to że Oop poprostu ma taki kaprys.
@Andi0987 widzisz bo ty myślisz tylko o tym swoim kanale, pewnie do brutalnej stolarki konstrukcyjnej, a ja piszę o zagłębieniu, wpuście czy jakkolwiek to nazwiesz. No ale tego nie ogarniesz. Stolarstwo wiele ma imion.
@Andi0987 a ty dalej nic nie rozumisz biedaku, że tarcza i frez są okrągłe i nie w każdym miejscu przy stolarce precyzyjnej/artystycznej znajdą zastosowanie. Ale wracaj na budowę, tam jest wszystko proste i jasne. Tu baj for i jazda.
@Recydywa: artystycznejxD to ty poprostu nie rozumiesz jak można tarczy czy frezu uzywać żeby osiągnac zakładany efekt a nie ja że "są okrągłe i sie nie da" :D W zyciu nie pracowałem przy stolarce na budowie.
@Andi0987 o Jezu ale ty masz ograniczony łeb. No weźże rusz łepetynkę, trochę wyobraźni i spróbuj wymyśleć sytuację kiedy to narzędzie, lub zwykle dłuto będzie niezbędne do wykończenia pracy po frezarce. Serio jako praca domowa. Wymyślisz, wierzę w ciebie. Nie wracaj z xD dopóki nie wymyślisz, obiecuję, że jak ta myśl gdzieś się tam zapałęta to dostaniesz olśnienia. Gimnastyka umysłu!
@Recydywa: Ok, zwykłe dłuto rozumiem, tak samo pewnie po tym skrobaku będziesz musiał nim wykanczac, ergo taki skrobak to zabawka dla hobbysty i równie przydatna rzecz w stolarstwie co czarne rękawiczki i broda przy robieniu burgera :D
@Andi0987 no widzisz. Bo ty stolarstwo łączysz z chłopakami na budowie i chlastaniem drewna konstrukcyjnego chyba, bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć taki beton w głowie. I tak, zauważyłeś w końcu, że tutaj mówimy o stolarstwie hobbystycznym, a to już jakiś progres.
@Recydywa: xD w życiu nie pracowałem na budowie przy stolarce, kiedys w wakacje w szkole jako dekarz, jako stolarz natomiast pracuje od dobrych paru lat i poprostu wiem że takie narzedzie jest bez problemu zastępowalne frezem czy tarczą. Rzeczywiscie zdazają się sytuacje że coś trzeba stuknąc dłutkiem ale to głównie przy źle zaprojektowanych meblach, przy sensownie zaprojektowanych elementy będą tak wykonane że żadne dłubańsko nie będzie potrzebne.