Wpis z mikrobloga

gdy naukowcy oznajmią, że nie jesteśmy sami w wszechświecie


@SlonskoBaba: Nie wiem czy bym chciał, bo to może mieć różne konsekwencje

Jak ta informacja wpłynie na świat ?


Wywróci go do góry nogami
@SlonskoBaba: Ja na coś więcej niż mikroby w głębi naszego układu słonecznego raczej nie liczę. Obce cywilizacje kosmiczne pewnie mają lepsze rzeczy do roboty niż jakieś wyewoluowane autodestrukcyjne małpy z bronią atomową, więc raczej nie mają interesu się ujawniać, bo po co.
@bartdziur: Szybko pewnie temat ucichnie znając życie i większość potraktuje to jako ciekawostkę naukową. Choć fakt, to jednak rozwiałoby sporo wątpliwości i dowiodłoby, że nie tylko Ziemia się nadaje do życia. Może coś na Europie znajdą, bo pod skorupą lodową chyba tam jest ocean. Coś tam chyba nawet chyba planują wysłać, by się przewierciło, więc może w ciągu 20 lat się dowiemy czegoś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SlonskoBaba: @Dodwizo: @Mtsen: @bartdziur: @Mtsen: @Pajakoss: @matkaPewnegoMirka: tutaj mój komentarz sprzed pół roku co się stanie jak ludzie odkryją kosmitów: https://www.wykop.pl/link/6736417/comment/107788459/#comment-107788459

Jak na was i waszych znajomych wpłynęło odkrycie wody na Marsie? Ktoś się tym przejął? Tutaj będzie niewiele większe zaskoczenie, bo ludzie się przyzwyczają do tej wiedzy zanim będzie to potwierdzone.
Czy myślicie, że dożyjemy tej historycznej chwili, gdy naukowcy oznajmią, że nie jesteśmy sami w wszechświecie ?

Jak ta informacja wpłynie na świat ?


@SlonskoBaba: Niektórzy chyba tak mówią ¯\_(ツ)_/¯ I nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę wielkość wszechświata - tego widzialnego jak i nie widzialnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale pewnie chodzi ci o dowód na ich istnienie. To wtedy zależy co to będzie.
@SlonskoBaba: biorąc pod uwagę ile we wszechświecie jest galaktyk, gwiazd i planet to statystycznie rzecz biorąc, planet gdzie istnieje życie są miliony. Tylko jeszcze się z innymi nie znaleźliśmy - i za naszego życia raczej się nie doczekamy bo prędkość rozchodzenia się światła jest relatywnie olbrzymia z naszej, ludzkiej perspektywy ale zdecydowanie bardzo powolna jeśli chodzi o odległości we wszechświecie.