Wpis z mikrobloga

Merkelowa powiedziała, że doprowadzenie do Porozumień Mińskich było wielkim zwycięstwem Ukrainy, bo dało jej czas na zbudowanie armii i obrony. Oczywiście Putin to potwierdził. A najlepsze: w internecie wygląda, że Ukraińcy też w do wierzą xd
#ukraina #rosja #wojna
  • 5
@Nie-mam: akurat to prawda, Ukraina miała 8 lat na zbudowanie armii, NATO miało 8 lat na wytrenowanie ukraińskiej armii, przez 8 lat Donbas był poligonem przez który przewinęło się mnóstwo ukraińskich żołnierzy. Myślę że Putin gorzko żałuje że od razu w czasie Majdanu nie zarządził mobilizacji pełnego przygotowania do pełnej wojny i w przeciągu pół roku nie zaatakował pełnymi siłami Ukrainy. Wtedy Rosja miałaby szansę zająć całą Ukrainę i jedynym jej
Merkelowa powiedziała, że doprowadzenie do Porozumień Mińskich było wielkim zwycięstwem Ukrainy


@Nie-mam: a wedlug ciebie, to czego realnego można się było spodziewać w 2014/15? Co mogła wtedy ugrać Ukraina, gdyby Putin wpadł na pomysł zdobycia Kijowa? Przy tamtej kondycji ukraińskiej armii? Możesz nam przedstawić swoje przemyślenia?
@stjimmy: @Unifokalizacja: @Nieszkodnik:

@Nie-mam: Girkin między wierszami o tym stęka ciągle - ma pretensję do Putina i rosyjskich polityków, że "dali się zwieść" Niemcom i Francuzom akceptując Minsk, w sytuacji gdy Ukraińska armia była bardzo słaba w 2014-15 i można było ją rozjechać aż do Odessy i Lwowa.

To jest jego kacapska perspektywa, można się zgadzać lub nie.

Myślę, że obie stwierdzenia są prawdziwe - Minsk dał Ukrainie