Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anofus69: jeju ale ma słodkie nuszki, takie że by się chciało pomiziać. Czy to futerko jest miękkie? Znaczy wiem, że nie wolno glaskac pająków bo mogą tracić włosy wtedy ale może na przykład wiesz bo go czasem bierzesz na rękę czy coś?
@shitty_support: ja swoich ptaszników nie biorę na ręce, bo sobie postawiłam taką zasadę, ale tak, jej futerko jest turbo mięciusie, jak aksamit. Mam jej spreparowaną wylinkę i serio, te włoski są mega milusie w dotyku ʕʔ
a bardziej nie powinno się ich dotykać, bo tymi włoskami ptaszniki "widzą świat". To jak by ktoś dotykał twoich oczu. To niepotrzebny stres dla zwierzaka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anofus69: OMG, właśnie tak wyglądają, na turbo miękkie! UwU Właśnie coś mi świtało że ze stresu je tracą, a tu takie info. Niesamowite z jednej strony, a z drugiej zupełnie inaczej będę teraz patrzeć na branie pająków na ręce. Nie miałam okazji, ale teraz wiem że nawet gdyby się pojawiła to spasuję. Dziękuję za sprostowanie i za ciekawostkę :) Pajączek wygląda kozacko!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shitty_support: miałam tylko jakieś węże w rękach i były zupełnie inne w dotyku niż się spodziewałam. Takie zupełnie nie śliskie i było czuć jak ich mięśnie pracują tak dokładnie. Jeden mi się próbował zacisnąć na udzie. Jakby sprawdzał teren, czy da radę (ʘʘ) Dziwne uczucie, bo zyskujesz świadomość jaką przewagę ma nad Tobą dzikie zwierzę mimo, że jest relatywnie mniejsze.
@shitty_support: nie tyle z stresu je tracą, co są mega delikatne. Niektóre gatunki z tzw "nowego świata" tracą je celowo i to w obronie własnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na odwłoku mają specjalną serię włosków parzących które energicznym ruchem tylniej nóżki pocierając odwłok "wyczesują" w stronę napastnika.
I tak
Swędzą w cholere jak nie umyjesz się pod ciepłą wodą od razu XD
A puki nie dostaną się
@shitty_support: a węże są akurat zajebiste, tylko zawsze trzeba pamiętać, że to dalej zwierze i nie wiadomo jak zareaguje, każde branie w łapy robisz na własną odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak, nie mają prawa być śliskie bo to nie ryby, ale teksture łusek mają fajną (ʘʘ)
@shitty_support: > bo zyskujesz świadomość jaką przewagę ma nad Tobą dzikie zwierzę mimo, że jest relatywnie mniejsze

A tak a pro po przypomniałaś mi, jak mi dzisiaj maluch czarnej wdowy #!$%@?ł z kliszówki podczas przeprowadzki i #!$%@?ł mi po rękach jak jebnięty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anofus69: przyznam, że zupełnie nie wiem nic o pająkach, ale brzmi jakby to był cały fascynujący temat do zagłębienia się. Lubię takie mini-światy.

No i trochu jednak się cykam takich egzotycznych zwierząt z tej niewiedzy właśnie.

Węże były dość duże i akurat pomagałam komuś kto się nimi zajmuje zawodowo, więc mogłam w dużym stopniu zaufać wieloletniej praktyce. Ale tak jak mówisz, zwierzę moze zareagować różnie i choćby facet się zaklinał, że
@shitty_support: nie ma co zazdrościć, po prostu znam zachowanie tych zwierząt i jak nie wydycham powietrza w ich strone, ani nie wykonuje gwałtownych ruchów, to łatwo jest opanować te pindy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo że przyznam, serducho mi stanęło w gardle, mimo, że to dzieciak i nie wiem czy by mi był w ogóle w stanie przebić skóre, ale dalej ta świadomość że to latrodectus menavodi
przyznam, że zupełnie nie wiem nic o pająkach, ale brzmi jakby to był cały fascynujący temat do zagłębienia się. Lubię takie mini-światy.


@shitty_support ja tam uważam, że bać się można ale bój się świadomie jak już, świat już jest wystarczająco przerażający sam z siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz mnie też to w #!$%@? jara, mogłabym gadać o pająkach godzinami, ale ja jestem autystyczna więc nie wiem nigdy