Wpis z mikrobloga

Jakie smart gniazdka polecacie? Chciałem podłączyć m.in. pralkę do takiego gniazda, żeby móc wykrywac kiedy kończy się robić pranie. Z tego co widziałem na rynku jest sporo nonameów, trochę strach takie brać.
Najlepiej jakby gniazdo działało po zigbee, bez babrania się w Tuya

#smarthome #homeassistant
  • 7
@teekop: potwierdzam to co wyżej tylko jednak zamiast esphome to tasmota ale tak naprawdę jak masz dużo czasu to może być nawet zamknięta tuya i integracja przez "local tuya"
już pomijając gniazdko to polecam ten blueprint/schemat https://community.home-assistant.io/t/notify-or-do-something-when-an-appliance-like-a-dishwasher-or-washing-machine-finishes/254841
u mnie działa jak złoto, powiadomienie na głośnik i telefon dostaje dokładnie w momencie odblokowania drzwi pralki

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@teekop: gosund sp111 lub 112 (podwójne). Prosto wygodnie się #!$%@? 8nnym softem, kosztuje 59z w RTV euro, ale mają też identyczne ep2 - wszystko fajnie ale nie są skręcane tylko klejone - przewalone...
@perseweratywnosc: Tuya to jakaś chińska chmura, na którą licencję trzeba się zgłaszać co 6 miesięcy (za darmo). Po prostu nie chce, żeby to przez nich przechodziło, bo jak ma się okazać, że za rok usuną darmowy plan i będą chcieli kasę to wszystko stanie się bezużyteczne, nie mam zamiaru im za to płacić.