Wpis z mikrobloga

Trzeba przyznać, że #xbox zakończył rok na TGA tak jak wyglądał przez cały 2022. Bez zaskoczenia, bez ikry i bez tytułu AAA. Z przebłyskami takimi jak aktualizacje (Halo Infinite/MCC, SoT, etc.) czy też dobre wydania „mniejszych gier” jak Pentiment czy Grounded.

Zostawiając ten mało udany rok za sobą, Microsoft mógł chociaż uchylić cześć planów na 2023 na najprawdopodobniej największym obecnie evencie związanym z grami. Tym bardziej dziwią słowa Aarona Greenberga po TGA w kontekście braku jakiejkolwiek gry MS: „Timing is always key (…)” - może się nie znam, ale oglądalność Game Awards miażdży liczbowo jakikolwiek pokaz organizowany przez Xboxa i zapewnia mnóstwo uwagi. Gdzie jak nie tam ogłosić datę premiery Starfield czy Redfall?

Aaron dodał po tych słowach: „(…) but don’t worry you will not have to wait too long for what’s next from us.”. Wychodzi na to, że Xbox planuje zorganizować niedługo swój pokaz, poza tym na E3 (najprawdopodobniej 11 czerwca). Ja do słów wyżej w/w pana zawsze podchodzę z dystansem, ale być może planem jest kompletne odcięcie się od słabego 2022 i wejście w 2023 z nową energią. Być może film "Game Pass glhf" zaprezentowany na TGA jest początkiem większej kampanii?

Ostatnie zdania to popuszczenie wodza fantazji, natomiast Microsoft musi poprawić swój marketing, bo nie tylko gry nie dojeżdżają, ale również komunikacja. W sumie klient wchodząc w 2023 nie do końca wie, czego się spodziewać, a od producenta konsoli wymagać trzeba więcej.


#xboxseriesx #xboxone #tga #gry #gamepass
Poroniec - Trzeba przyznać, że #xbox zakończył rok na TGA tak jak wyglądał przez cały...
  • 16
@Poroniec prawdziwa jakość obroni się sama, a to co trzeba reklamować to przeważnie gówno, którego nikt nie chce.. (patrz cyberpunk czy ragnarok)

Microsoft jest oszczędne w środkach, to nie pozerzy jak Sony i nie potrzebują ubijać gówna na pianę robiąc 4 gry z jednego IP. ¯_(ツ)_/¯
@heterodewiant44: Ilu s0niarzy wrzuciło, że Goty wygrał ER? No właśnie nikt, bo ich uwielbiana gra nad która wiadomo co robili wygrała w marnych kategoriach i w dwóch najważniejszych została pokonana xD Horizon ile wygrał? 0 nagród xD To już taki indyk od MS As dusk falls wygrał coś xD Wydali najlepsze ich gry w jednym roku i nawet Goty żadna z nich nie zdobyła ( ͡ ͜ʖ ͡
J.....y - @heterodewiant44: Ilu s0niarzy wrzuciło, że Goty wygrał ER? No właśnie nikt...
@Jestemkoksupotezny totalna kompromitacja Sony i potwierdzenie tego że gracze są już zmęczeni tymi samymi postaciami i potrzebują powiewu świeżości. Mam nadzieję że Sony odrobi lekcje i w 2023/24 doczekamy się jakiś prawdziwie ambitnych tytułów a nie ciągle tych samych odgrzewanych kotletów ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poroniec: Wydaje mi się, że zarówno Sony jak i MS będą mało wylewne w najbliższym czasie, bo nikt nie chce dawać drugiemu amunicji do postępowania przy FTC i innych regulatorach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poroniec: Raczej nie ma możliwości, żeby nie zrobili swojego pokazu lada moment, muszą przecież ogłosić daty premier Forzy, Starfielda i Redfall, skoro wszystko ma wyjść w pierwszej połowie 2023.

Prawda, że ma wyjść? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greven: dla mnie to bs, chyba że spodziewają się raportów CMA i EC z fazy 2 w najbliższym czasie. W sumie dużo zależy od CMA, które ma opublikować wstępne wnioski na początku stycznia.

@Beeercik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że nie ma na razie powodów, żeby myśleć, że nie wyjdą. Natomiast jeśli w przeciągu 2 miesiący niczego nie ogłoszą... ( ͡° ʖ̯ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poroniec: Tego typu głosy chodziły już przy okazji rzekomego state of play które zostało anulowane aby nie podkopywać własnej pozycji. Nie zdziwiłbym się gdyby było coś na rzeczy. Ludzie poczekają, a w sprawie tego kalibru nie bierze się udziału codziennie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zostawiając ten mało udany rok za sobą

@Poroniec: kandydujesz na CEO Sony? Słupki się zgadzają, to nie wiem komu się mało udaje ( )
@manikcs: może dlatego, że nie kandyduję na nikogo w biznesie Sony/Xbox to nie patrzę na słupki? ;) Jestem klientem. Odrobina krytyki nikomu nie zaszkodzi. Jak zmienią swój obraz w kontekście systematycznych wydań AAA na wysokim poziomie to podejrzewam, że słupki wybuchną, nie?

Niektórzy chyba błędnie odbierają mój post ( ͡° ͜ʖ ͡°)-