Wpis z mikrobloga

ale mam głupie pytanie z kategorii #bron #strzelectwo #strzelba, no nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego do rzutków używa się dwurur w stylu bok/iż? Co stoi na przeszkodzie użycia zwykłej pompki albo automatu? Na rozum chłuopa chodzi o 2 rzeczy
1. Możliwość użycia czoków.
2. Możliwość oddania 2 szybkich strzałów.

Czy do strzelania pojedynczych rzutek (trapa) jest to aż tak istotne?
  • 13
@Fitoplankton: Szczerze nie spotkałem się z tym, żeby zakazywano innego typu strzelby. Ale dla zawodowców dwururkę bierze się zazwyczaj dlatego, że to prosta konstrukcja więc: mniejsza masa broni, łatwiejsza konserwacja i mniej rzeczy po drodze które mogą się spierniczyć (w tej sytuacji podczas strzelania możesz mieć de facto tylko niewypał). Dla strzelań do pojedynczych rzutków nie widzę jakiegoś racjonalnego powodu aby nie używać innych rodzajów strzelb :)
@Fitoplankton: Jeżeli pojawia się słowo "konkurencja" to zapewne oznacza strzelanie sportowe. A jak strzelanie sportowe to w kontekście zawodów. Więc trzeba zajrzeć do regulaminu zawodów, jakie wymogi musi spełniać broń. Może akurat w zawodach, które masz na myśli dopuszczane są tylko dubeltówki i bocki. ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fitoplankton: pompek często zabrania regulamin. Dlaczego? Bo się zbyt militarnie kojarzą. Automaty na ogół dozwolone ale bock jest lżejszy, dolna lufą jest niżej więc mniej go podrzuca przy pierwszym strzale i można dać dwa różne czoki. Na profesjonalnym poziomie tylko nadlufka, na zawodach podwórkowych cokolwiek, byle zgodne z regulaminem ¯(ツ)
@Fitoplankton: zgodzę się z kolegami wczęsniej, ale imho najważniejsze jest szybkie oddanie drugie strzału i różne czoki. W single trapie mniej istotne, ale popatrz na Olimpiadę jak strzelają Sketa albo Double Trapa. Mając pompkę w takim skecie zanim przeładujesz to rzutek będzie już duuużo za daleko na cylinder. Z kolei jakbyś miał założone coś ciaśniejszego, to zmniejszasz szanse na trafienie pierwszego rzutka. Więc jak chcesz się bawić w wszystkich konkurencjach do